Мистецтвом проти війни! Херсонка Богдана Баришева продає картини на підтримку ЗСУ

Навіть під час війни мистецтво здатне врятувати світ! Такої думки дотримується херсонська художниця Богдана Баришева. Ще два місяці тому дівчина розмальовувала під`їзди міських багатоповерхівок задля настрою, а сьогодні бере до рук пензлик, щоб допомогти українським військовим зібрати кошти на тепловізор та коптер.

Створювати красу у воєнний час досить-таки непросто. Та куди важче наразі нашим українським хлопцям та дівчатам, які відважно захищають державу від російських окупантів. Вони наш щит, наша гордість. Від них залежить життя нашого народу. Та варто розуміти, що вони також потребують нашої підтримки. Саме це змотивувало мене повернутись до роботи, а 80% від продажу картин віддавати на потреби Збройних сил України»,- ділиться пані Богдана

24 лютого, що тягнеться вже більше сорока днів

Сьогодні Богдана Баришева готова цілодобово працювати з пензлем у руках, вести перемовини для подальшого представлення своїх картин на виставках чи аукціонах, проте так було не завжди. Війна стала переломним моментом у житті, тож думати про творчість не було як сил, так і бажання.

Коли дізналася, що Росія розпочала повномасштабне вторгнення, то це для мене були найтяжчі хвилини життя. Я відчувала у своїй душі такий відчай, пустоту і вже не знала, чи зможу взагалі малювати. Коли вже на новому місці поглянула у валізу, то серед речей виявила пензлі та фарбу. І гадки не маю, як вони там опинились, адже під час збору у голові був повний хаос і про набори для творчості я зовсім не думала», – каже художниця.

Та навіть знайдені фарби з пензлем не стали втіхою для херсонки. За словами дівчини, для створення творчості важливий настрій, а через вибухи та постійні сповіщення про тривогу він був зовсім непригідний. Натомість у долі свої плани і варто було зачекати.

Перші два тижні від початку війни я навіть не вносила до переліку своїх справ написання картин. Я не відчуваю себе у безпеці і це повністю заполонило мої думки. У мене був відчай, стрес і я не вважала створення нових робіт чимось важливим чи необхідним. Але одного ранку прокинулась і зрозуміла, що знищую справжню себе як психологічно, так і морально. І з того дня почала шукати можливість повернутись до улюбленої справи», – каже Богдана.

Аби створити бодай одну картину набору з пензлями та фарб замало. Важливу роль відіграє полотно. Тут вже на допомогу дівчини прийшли друзі та їх знайомі, які пожертвували свої лляні простирадла. А коли дізналися, що картини створюються на підтримку ЗСУ, то бажаючих допомогти стало більше.

Відчай та незламність – як символи воєнної творчості

Наразі для продажу Богдана створює цілу серія картин. Всі полотна, які з`являються саме під час війни, будуть символічними і передаватимуть весь той спектр емоцій та відчуттів, що переживають українці.

На обох полотнах переважають темні кольори, а також ми бачимо червоні лінії на задньому фоні, що символізують кров та біль тих людей, які змушені помирати у цій повномасштабній війні. Та якщо ми поглянемо на образи дівчат, то помічаємо, що попри жаль та смуток, вони яскраві та барвисті. Кожен вінок наповнений різнокольоровими стрічками, квітами. Тому що, наскільки б нам зараз не було важко все одно ми в душі квітучі і гарні», – розповідає художниця

Перше полотно із серії, що вже вдалось створити Богдані, називається «Незламна». Воно символізує незламність нашої країни, народу і кожного українця.

Ми – незламна нація і ще дуже сильно необхідно попрацювати, аби справді поставити українців на коліна. На полотні зображена гарна дівчина, в якої трохи зчесана щока і плече. Так, вона плаче, бо наша країна переживає не прості часи і це засмучує дівчину. Але скоро все буде добре! Символічним є те, що у дівочій косі вплетені стрічки українського прапору та квітучий вінок»,– розповідає Богдана

Щодо другого полотна, то воно має назву «Відчай». І хоча картини більш-менш схожі між собою, проте несуть у собі різні емоції. Чого для другої картини обрала саме цю назву Богдана Баришева пояснює так:

Хочеш чи ні, проте щодня читаєш інформацію про нові втрати. Через російських окупантів страждають не лише військові, а й цивільні люди – жінки, чоловіки, діти і їх тисячі. Це нестерпний біль для нас, коли бачиш як знущаються над людьми і всією країною. Від цього хочеться кричати, щоб увесь світ почув. Кричати, щоб спасли Україну і наших громадян. Дівчина на картині вже не може втримати в собі ці емоції!»

Замов картину – зроби свій вклад у ЗСУ!

Богдана Баришева вже закінчила писати дві картини і вони готові прикрашати стіни осель або виставкових залів. Наразі вона веде перемовини з людьми, які вже мають досвід у проведенні творчих аукціонів і можуть допомогти організувати захід. Якщо ж процес затягнеться, то картини будуть продані у соціальній мережі. Стартова ціна 500$, адже те на що Богдана збирає кошти вартує чимало. 

Я розумію, що наразі вдосталь інформації з фото та відео у соціальних мережах. Але є люди, які краще сприймають ситуацію через творчість. Ось саме на таку аудиторію і розраховані картини. Якщо моя ідея набере широкого розголосу і все ж таки вдасться виставити картини на аукціоні, то це великі можливості. Розумієте, в аукціонах беруть участь люди, які цінують мистецтво і готові віддати за нього чимало коштів. Особливо, якщо мова йде про іноземців. А далі вже і так зрозуміло, що зібрана велика сума означає куплена техніка для військових», – каже Богдана Баришева

Не аукціоном єдиним Богдана Баришева збирається допомагати нашим захисникам. За словами художниці, вона налаштована виконувати індивідуальні замовлення, які до неї надходитимуть. Картини можуть стосуватися будь-якої тематики, проте частина коштів все одно буде направлена на потреби ЗСУ.

Я з великим задоволенням готова створювати для людей таку красу. Варто враховувати те, що замовляючи для себе або рідних полотно, ви не лише жертвуєте кошти на ЗСУ, а й отримуєте емоції від творчості. Щоб там не було зображено, ця картина завжди нагадуватиме вам про незламні часи в Україні. Тож, чекаю на нові замовлення»,- каже пані Богдана.

Детально ознайомитись із творчістю дівчини та замовити в неї роботу можливо за посиланням. Давайте разом йти до перемоги!

Автор: команда “Херсон плюс”

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.