Понад 300 порцій щодня. Херсонські шеф-кухарі об’єднались, аби годувати людей під час війни

Замість військового полігону – ресторан, а замість зброї – кухонні прибори! Від початку вторгнення російських окупантів в Україну на передовій знаходяться і херсонські шеф-кухарі. Олександр Шостак, Сергій Пантак та Олексій Александров об’єднались, аби щодня годувати смачною їжею тих, хто цього потребує.

Об’єднання «ШефсКлаб» доволі молоде. Але його костяк співпрацює один з одним з кінця 2016 року. Тому, прийняти рішення щодо забезпечення свіжою та смачною їжею інших людей було нескладно. Наша ідея видалась до вподоби і юним кухарам, які вже долучились до команди. Попри різний рівень досвіду, не було заперечень, хто чим займається, які процеси виконує. Кожен з нас робить все», – ділиться шеф-кухар Олексій Александров.

Щодня об’єднанню «ШефсКлаб» вдається приготувати від 150 до 350 порцій їжі. Здебільшого їх страви відправляються до бомбосховищ, де через військові дії змушені переховуватись як дорослі, так і малі. Також кухари не забувають про медичні установи, в яких цілодобово чергують лікарі та є пацієнти.

Дефіцит продуктів – не завада повноцінному раціону

Через систематичне порушення домовленостей з боку російських окупантів, жителі Херсона залишаються без гуманітарної допомоги. Та це не стає на заваді херсонських кухарів і вони намагаються не лише двічі на день годувати людей, а ще й до звичайних супів чи рису з пшеном додавати щось смачненьке. Є і м’ясні страви, страви з овочами та навіть випічка.

Іноді бували дворазові раціони, але здебільшого на початку війни. Зараз вже не до розкоші. У нас немає розписаного на кілька днів вперед меню. Орієнтуємось виключно на продукти, які зараз знаходяться перед очима. Склад продуктів змінюється постійно і залежить від того, що віддали ресторатори сьогодні, що вдалося закупити, чим допомогли дистриб’ютори. Попри те, нам вдається комплектувати обіди і соліннями, і фруктами, іноді дістаються сири. Наскільки цього вистачить – час покаже», – додає пан Олексій.

Команда кухарів трудиться щоденно на базі одного з місцевих ресторанів. Та своє місцезнаходження не розголошують, аби уникнути мародерства.

Ресторанні залишки – основа страв у військовий час

Зараз херсонцям не до відвідування улюблених закладів, що на користь волонтерським угрупуванням. Адже більшість продуктів, з яких готує об’єднання «ШефсКлаб» – придбані заздалегідь ресторанами та кафе. Це стосується не лише круп, муки та спецій, а й овочів, фруктів, м’яса.

Ще є деякі залишки у рестораторів. Багато хто сподівався, що все це пекло закінчиться за пару днів і знову ресторани відкриються. Тому тримають ще заготовки, заморозку та інше. Але зараз вже розуміють, що ніж воно пропаде та ще й холодильники накрутять світло, то краще його або з’їсти, або роздати. А взагалі то всі продукти зараз закінчуються», – розповідає учасник об’єднання «ШефсКлаб»

Попри те, що Херсонщина – аграрний регіон, найбільший дефіцит саме в овочах. Адже не всі овочі можуть зберігатися тижнями чи місяцями, тож швидко псуються. За словами пана Олексія, до сьогодні їм ще вдавалось балувати підопічних смачним борщем, та наразі приготування цієї страви вже під великим питанням.

Маєш можливість – ділись! Шеф-кухарі закликали херсонців допомагати іншим

Осторонь доброї справи у такий непростий для України час не залишаються і звичайні люди. Вони пересилають кошти на закупівлю продуктів, діляться контактами власників місцевих баз або ж просто приносять те, що є зайвим у їхньому будинку. Ті ж кілька морквин, капустин чи картоплин – є гарною підтримкою для кухарів.

«Люди, які привозять або віддають продукти – волонтери. Всі пожертвування, що надходять на наші рахунки, ми витрачаємо на продукти. Виявляється, що дещо можна купити. І ми це робимо. І потрібно зараз, швидко купляти і скласти в морозилки, зберігти,  щоб якомога довше ми могли годувати тих, хто цього потребує. Часто є складнощі з транспортом, але поки що тримаємося», – ділиться шеф-кухар Олексій Александров.

Не залишайтесь осторонь і ви! Допомогти «ШефсКлаб» дуже просто:

💳 Банк приват Шостак Олександр Дмитрійович 5363542309240324

💳 Монобанк Шостак А.Д 4441114461944033

Автор: команда “Херсон плюс

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *