255 днів окупації Херсона – щоденна спроба уникнути гуманітарної катастрофи

Волонтерська команда херсонських медійників в окупації допомагала найуразливішим верствам населення.

Наш будинок в Олександрівці потрапив під обстріл у середині березня, коли окупанти намагалися прорватися на Миколаїв через Станіслав, – розповідає пані Валентина. – Через руйнування будинку в моєї матері стався інсульт. Я забрала її до Херсона. Зараз вона лежача хвора. Чи є у вас памперси для дорослих та всмоктуючі пелюшки?»

Так ще в квітні 2022 розпочалося знайомство волонтерської команди херсонських медійників з пані Валентиною з Олександрівки. Причому жінці не зручно було просити допомогу і волонтери самі запропонували жінці продуктовий набір… А далі були сльози, слова подяки. І наступного разу пані Валентина прийшла за памперсами та продуктовим набором з маленькою (грамів 100) баночкою домашнього варення, мовляв, це вашим волонтерам до чаю. Так було 7 місяців поспіль, один-два рази на місяць жінка приходила за волонтерською допомогою і завжди намагалася пригостити хлопців, які передавали їй пакети, коли кілька цукерок, коли печиво чи пряники передасть.

Усі вісім місяців роботи нашої волонтерської команди ми намагалися в першу чергу допомагати ВПО, людям з інвалідністю, пенсіонерам – тим, кому в часи війни найскладніше, – розповідає головний координатор волонтерської команди херсонських медійників Ірина Мєзєнцева. – У жовтні завдяки проєкту «Допомога селам на лінії фронту» 150 сімей херсонців із вище перерахованих категорій отримали продуктові пакети».

Усі 255 днів окупації, з 1 березня до 11 листопада 2022 до Херсона не було жодного «зеленого» коридору, з території підконтрольної України не приїхав жодний гуманітарний конвой. Лише одиначки-волонтери на мінібусах чи легкових авто інколи проривалися до Херсона, привозячи потроху ліків, засобів гігієни, продуктових наборів від міжнародних фондів та різноманітних благодійних спільнот. Розповідей про те, як рятували херсонців від голоду, у волонтерської команди  херсонських медійників вистачить до кінця життя.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *