Безоплатна доставка ліків: як жителям деокупованої Херсонщини скористатися послугою

Жителі Херсона і досі пам’ятають ті дні в окупації, коли за однією пластинкою пігулок для серця, знеболюючих, противірусних доводилося стояти в черзі цілими днями….Або й взагалі ділити цю пластинку між членами родини та сусідами. Про доставку ліків годі було й говорити, адже окупанти категорично забороняли.

Враховуючи, що і наразі в місті та області залишилася більша частина людей пенсійного віку та з інвалідністю, то ліки – потреба номер один. Бажано, щоб херсонці отримували їх швидко, без зайвих черг.

Тож для прифронтових населених пунктів Міністерство охорони здоров’я України запропонувало пілотний проєкт під назвою «Укрпошта. Аптека». Спочатку йшлося про Донеччину, Сумщину, а з першого березня додали деокуповану правобережну Херсонщину.

«Вже за декілька днів після запуску пілотного проєкту «Укрпошта. Аптека» на Донеччині та в деяких прикордонних районах Сумщини ми почали отримувати звернення й з інших прифронтових областей країни, зокрема Херсонщини. Там теж є проблеми з доступом до основних лікарських засобів. Ми протестували процеси та ухвалили рішення масштабувати пілотний проєкт, усвідомлюючи його вагомість для українців», — зазначив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Проєкт спрямований на те, щоб в українців була можливість отримати доступ до аптек, у населених пунктах, де ті відсутні або зруйновані за час повномасштабної війни, до ліків, зокрема тих, яких може не бути в найближчій аптеці, медикаменти за доступними цінами, бо та сама найближча аптека може не пропонувати оптимальну вартість чи не брати участь у програмі «Доступні ліки».

«Завдяки нашому спільному проєкту «Укрпошта. Аптека» та його масштабуванню, ми намагаємось розв’язати одну з пріоритетних для нас задач – забезпечити якомога більше українців доступом до лікарських засобів. Сьогодні проєкт розширюється та вже охоплює декілька прифронтових регіонів та ті території, де потреба у забезпеченні ліками є вкрай важливою. Таким чином пацієнти можуть отримати і препарати за програмою «Доступні ліки», тобто безоплатно чи з частковою доплатою. Це дозволяє заощаджувати кошти та отримувати повноцінне лікування», — розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

В Херсонській області на даний час працює 26 стаціонарних та 13 пересувних пунктів АТ «Укрпошта», тож місцеві жителі поступово користуються новою послугою. За інформацією Херсонської ОВА, за понад два місяці люди оформили 218 замовлень, з яких 197 вже отримали і вживають за призначенням.

Як оформити замовлення?

У Міністерстві охорони здоров’я України наголошують, що оформити замовлення легко і надають алгоритм.

Крок 1: зателефонуйте до контакт-центру за номером 0 800 300 545 та слідуйте підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Наразі є змога замовляти безрецептурні препарати, а також ті, що відпускаються за програмою «Доступні ліки».

Крок 2: сформоване замовлення надсилають клієнту до найближчого відділення за послугою «Укрпошта Експрес». Доставка безоплатна.

Крок 3: щойно посилка буде готова до видачі, замовник отримає смс-повідомлення. Щоб перевірити, чи правильно укомплектоване замовлення, можна оглянути посилку під час отримання.

Загалом терміни доставки становлять до трьох днів між обласними центрами (без урахування дня відправлення). Термін зберігання замовлення у відділенні становить сім календарних днів.

Медики Херсонської міської клінічної лікарні імені Карабелеша наголошують, замовляти ліки варто уважно і бажано разом з професіоналами.

«Лікарські засоби доставляються «Укрпоштою» за міжнародною непатентованою назвою, тому для замовлення саме тих медикаментів, що призначені та підходять пацієнту, на спільній нараді керівництва пошти, Департаменту здоровʼя обласної державної адміністрації та керівників закладів охорони здоровʼя первинної ланки запропонували робити такі замовлення у присутності лікаря, який виписав е-направлення», – кажуть медики.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *