«Чумацька ікона на рибі»: херсонські майстри відновили давнє ремесло

Нове життя забутого напрямку мистецтва. У Херсонському обласному краєзнавчому музеї відкрили першу в Україні виставку «Чумацька ікона на рибі». Експозиція є художньою реконструкцію давньої традиції – зображення ликів святих на сушеній камбалі.

Творцями унікальних робіт є херсонська художниця Оксана Оснач та історик-краєзнавець Андрій Лопушинський. Вони не лише відтворили втрачену техніку, а й зареєстрували авторські права на неї. Про перші кроки у співпраці та виникнення ініціативи вони розповідають так:

Зазначимо, що процес створення кожної роботи є унікальним. Адже під час малювання задум зображення може змінюватися, в залежності від вигляду так званої основи – тіла риби. Аби відвідувачі могли відстежити це – пані Оксана спеціально додала до виставки кілька початкових ескізів на папері.

Процес малювання теж нешвидкоплинний, на розмалювання однієї сторони камбали потрібно не менше ніж 10 годин. Однак ще більше часу потребує підготовка органічного полотна. Адже просто придбати сушену рибу в даному випадку не підходить

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.