Другий фронт, або Чому варто запитати себе «А що зробив ти?»

В мене була мрія – привити любов до волонтерства усім людям. Сьогодні я можу сказати, що вона здійснилася, хоча, на жаль, за таких обставин… Але те, як люди від чистого серця віддають гроші, продукти, одяг, ліки вартує тисяч слів «дякую». Бо це насправді – «другий фронт», де кожен вносить свій вклад у спільну перемогу!», – ділиться волонтерка ГО «А що зробив ти?» Анастасія.

«А що зробив ти?», – назву і девіз цієї громадської організації у Херсоні знають вже чимало людей. Адже ця ініціативна молодіжна команда усього за кілька років встигла успішно та ефективно втілити багато чудових і корисних ініціатив. Серед них: «Сонячне дерево» для підзарядки гаджетів на бульварі в центрі Херсона, «IT-academy» для дітей із вразливих категорій населення, роздача курей-квочек та розсади під час пандемії, тощо.

З початку війни, від своєї діяльності волонтерська спільнота теж не відступила, ще більш посилено направили свої фізичні та матеріальні ресурси на допомогу іншим.

Цінуймо кожен день!

В перший день війни, 24 лютого, ми одразу кинули «клич» в своєму волонтерському чаті та на спеціальну картку почали збирати кошти. Враховуючи, що це були дні боїв на Антонівському мосту – увага першочергово була звернена на допомогу нашим військовим»,  – розповідає волонтерка ГО «А що зробив ти?» Анастасія, додаючи – «У лікарні доставляли дуже багато поранених, тому в закладах виникла гостра потреба у розхідних матеріалуах, кровоспинних препаратах та елементарних речей з одягу. За списками лікарень ми викупляли все це у аптеках і крамницях та доправляли туди».

За таким режимом організація працювала близько 4-5 днів, а потім почалися запити від цивільного населення з різних медичних установ. Серед них, передусім, Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня та пологове відділення Херсонської обласної клінічної лікарні.

Багато матусь з дітьми та вагітних в цих лікарнях були з різних населених пунктів Херсонщини. З початком війни вони зосталися тут без рідних, відповідних речей та навіть грошей, аби щось придбати. І можливості виїхати – також не було. Тому ми почали допомагати ще й їм: купували за списками речі першої необхідності, засоби гігієни, памперси, дитяче харчування та інше», – говорить Анастасія.

Водночас із тим, волонтери опрацьовували також запити від пенсіонерів, багатодітних родин та людей з інвалідністю. Адже розуміли, що стояти у кількагодинних чергах в аптеках ці люди просто не мають фізичної можливості. 

Хліб – «на вагу золота»

Ще однім вектором роботи волонтерів «А що зробив ти?» стала роздача усім бажаючим безкоштовного хліба. Як виникла ідея? Анастасія пояснює так:

Ми побачили новину, що наш земляк, переможець кулінарного шоу «Майстер-Шеф. Професіонали» Павло Серветник почав випікати на своєму виробництві безкоштовний хліб. Зауважу, шо до цього ми жодного разу з ним не спілкувалися, та взагалі не були знайомі. Ми просто написали йому в особисті повідомлення, чи необхідна якась допомога. І він відгукнувся. Ось так і розпочалася наша співпраця».

Спочатку команда допомогла кулінару з грошима на закупівлю борошна та інших інгредієнтів для хліба. А коли виникла потреба у доставці в різні мікрорайони Херсона – один з волонтерів організації, який мав авто, вирішив цю проблему.

«Наша машина постійно була вщерт заповнена хлібом. Ми розвозили його, як у певні точки видачі в районах (попередньо про це інформуючи населення), так і адресно за нашими списками. Напевно возили б і зараз, але як ви знаєте, ситуація з паливом у місті критична… Відсутність можливості заправити транспорт, нажаль, торкнулася і нас», – не приховує Анастасія.

Продуктові набори – доставляємо пішки

Водночас із розвозкою хліба – команда волонтерів також почала формувати та доставляти продуктові набори.

Усі точки оптових баз були наші. Все що могли – «підчистили», – сміється Анастасія, продовжуючи. – Ми викупали усе: борошно, крупи, цукор, овочі та фрукти. Це були мішки по 25-50 кг. Також купували цілими ящиками консерви, масло тощо. Потім все це пакували вдома на більш дрібні партії та складали такий собі повноцінний пакунок з їжею».

Зазначимо, що до вже складених списків людей, якім необхідно була допомога – волонтери додавали нові адреси. Інформацію збирали і за допомогою оголошень у соціальних мережах, і за допомогою співпраці з головами ОСББ, і за особистим зверненням до них.

Продуктові набори намагаємося формувати та доставляти і до сьогодні. Хоча, знаходити і викуповувати продукти харчування з кожним днем все складніше… Але робимо, що можемо», – зазначає Анастасія. 

Не зупинило учасників організації і відсутність палива. Відтепер усі продуктові набори по своїм закріпленим районам кожен з волонтерів доставляє пішки.

«Банк одягу»

Зовсім нещодавно команда ГО «А що зробив ти?»  відновила свій довоєнний проект – «Банк одягу». Це своєрідний пункт прийому/видачі одягу та взуття, принцип та алгоритм роботи якого дуже простий. Усі охочі можуть здати свої речі в гарному стані, які не планують більше носити сюди. Далі волонтери розбирають усе за категоріями, розміром та віком. А вже потім надають можливість людям, яким необхідний одяг, прийти до них та забрати собі безкоштовно те, що їм необхідно.

Ми не можемо знаходитися в цьому приміщенні постійно. Але за проханням матусь, які були евакуйовані з селищ Антонівка та Чорнобаївка майже без нічого – вирішили поновити роботу цього проекту хоча б раз на тиждень. Знову ж таки, якщо все у місті буде спокійно і наші волонтери зможуть дістатися сюди», – ділиться Анастасія.

Коли саме буде працювати «Банк одягу» волонтери публікують оголошенням на своїх сторінках у соцмережах. Звертають увагу, що водночас будуть раді і тим, хто захоче принести щось своє.

Волонтерством може займатися кожен!

Своїм прикладом команда волонтерів вже встигла заохотити й інших. Так, перебуваючи  певний час в одному з бомбосховищ, Анастасія познайомилася з власницями однієї з кав’ярень  у Херсоні.

Згодом дівчата організували на базі свого закладу безкоштовний пункт з видачі їжі. Було дуже приємно спостерігати, що своєрідних пунктів доброчинності в місті стає більше і до їх роботи долучається чимало людей», – не приховує Анастасія. 

В нашій розмові волонтерка наголошує, важливо зрозуміти, що в цій діяльності кожен неодмінно знаходить щось своє, свій орієнтир та ціль. Зокрема про себе говорить так:

Я розумію, що не можу боронити землю зі зброєю в руках, як це роблять наші хлопці і дівчата з ЗСУ. Але я можу допомогти в цій війні людям, довкола мене. Озирніться, в кожному будинку знайдуться  бабусі та дідусі, матусі з малюками, яким необхідна допомога… Крім того, допомагаючи іншим – часу думати про погане зовсім не має. Навпаки, спостерігаючи таку єдність – переконуєшся в нашій перемозі!»

Як що ви маєте бажання допомогти ГО «А що зробив ти?» фінансово, то прикріплюємо нижче відповідні реквізити.

Монобанк
5375411502758753

Автор: команда “Херсон плюс

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.