Як за допомогою авторських принтів херсонка Олена Пімєнова долучилась до благодійності

Про ситуацію в нашому місті та області потрібно кричати! Херсонщина не має зникати з інформаційних радарів, а інтерес всіх жителів України та світу – згасати. І якщо, зробивши брендовані футболки я можу стати ще однім рупором, який приверне увагу всіх до нашого регіону, що тимчасово знаходиться в окупації, то неодмінно повинна використати цей шанс»…

Перетворити звичайну футболку на бренд та зібрати кошти на добрі справи –  можливо! Про це не з чуток знає начальниця відділу по роботі зі ЗМІ Херсонської міської ради Олена Пімєнова. Виїхавши з тимчасово окупованого Херсона, вона разом із чоловіком Сергієм запустили продаж тематичних футболок про рідне місто.

Проєкт є соціальним, адже продаючи одяг з написом «Херсон», кошти відправляються на підтримку херсонських організацій, які попри утиски російських військових продовжують допомагати місцевим жителям та переселенцям з постраждалих громад. Одразу проєкт отримав чималий розголос у соціальних мережах, а за перші 25 проданих футболок вже вдалось придбати продукти харчування.

Творчість – як можливість заявите про рідне місто!

Ідея створення тематичних футболок спочатку була не так пов’язана з війною, як з бажанням нагадати, що таке Херсон і що такого класного в ньому є. Перші думки щодо принту та ескізи з’явились ще в грудні 2021 року:

Я просто сиділа і почала знову замислюватися над запитанням: «Що для мене Херсон?» Чи є такі символи, щоб людина одразу зрозуміла, що це наше, рідне, і що це з Херсона. І так поступово у моїй голові почали з’являтися образи, асоціації. І все це я вирішила перенести на папір у блокноті. Скажу одразу, ідей було чимало, тож спочатку по-іншому уявляла собі цей напис.»

Через роботу та буденні справи асоціативний напис «Херсон» так і залишився поміж аркушів паперу в блокноті, аж доки пані Олена не вирішила переглянути власні записники напередодні виїзду з тимчасової окупації.

Я коли натрапила на цей малюнок у блокноті, то одразу подумала: О, це просто так в блокноті тим паче зараз залишати не можна, треба з цим щось зробити. Зрозуміло, що ходити вулицями тимчасово окупованого Херсона в такій футболці – є небезпечно, бо ніколи не знаєш, за що російські військові надумають тебе затримати. А ось в іншому регіоні можна щось придумати»,- каже херсонка.

Аби українцям з інших міст та іноземцям краще було зрозуміло про що наше місто, херсонка зробила напис тематичним, перетворивши кожну букву слова на якийсь предмет. Нашій команді детально розповідає про всі асоціації:

Буква Х – це два якорі, а отже наші моряки, річковий та морський порти. Е – наша далеко відома за межами Херсонщини рибка пузанок. Буква Р – складається з рятівного кола та весла, адже куди ж без пляжів та байдарок. «С» зобразила у вигляді скибки кавуна. Буква О зображена у вигляді сонця, бо для мене Херсон – місто сонця, аніж місто кавунів. Бо кавуни це більше про області, їх же у нашому місті не вирощують. А щодо букви Н, то вона складається з очерету та нагадує про місцеві плавні, які ще нікого не залишили байдужими.»

Вже підчас відцифрування малюнку Олена запропонувала чоловіку Сергію додати до принта ще кілька фраз: «Херсон – місто-герой» та «Місто героїв». Адже наші люди – незламні. Вони голіруч зупиняють танки, співають пісні перед озброєними росіянами і показують свою позицію. 

Придбай футболку та долучись до благодійності!

Без вагань фото чоловіка у брендованій футболці Олена виставила на власній сторінці у Фейсбук та закликала людей купувати асоціативну річ. Зазначимо, що одна футболка вартує 400 гривень. Окрім вартості самої продукції, ця сума включає благодійний внесок у розмірі – 150 гривень. Та все залежить від кольору, розміру. Ідея людям сподобалась, тож херсонська родина активно приймає заявки та вже перераховує кошти волонтерам.

Перший донат ми зробили херсонським телевізійникам, які доставляють продукти до громад Херсонщини, що знаходяться на лінії фронту. Другий пішов на допомогу переселенцям із сіл області, які змушені були переїхати до Херсона. Ними опікується головний режисер херсонського театру Куліша Сергій Павлюк. А ось третій – команді «Котики-патріотики», яка з перших днів активної фази війни допомагає херсонцям ліками та продуктовими наборами. Спочатку думали розкидувати кожну суму на 4 організації, але зрозуміли, що краще не ділити, а перераховувати кошти поступово до організацій. Так за цю суму можна хоча б щось суттєве купити. А так буде не туди і не сюди, враховуючи ціни в окуповану місті»,- додає пані Олена.

Зазначимо, що команда медійників «Херсон плюс» від початку повномасштабного вторгнення опікується жителями Станіславської та Білозерської територіальних громад, а також надає допомогу за потреби жителям інших ОТГ, адресну допомогу жителям Херсона – в пріоритеті багатодітні сім’ї, сім’ї із новонародженими дітьми, інваліди, малозабезпечені пенсіонери, внутрішньо переміщені особи. Щодня до волонтерів надходить десятки заяв від людей з проханнями надати дитяче харчування, підгузки, ліки, засоби гігієни, базові продукти, а інколи навіть речі. Тож кожен донат – на вагу золота.

Журналістська солідарність в Херсоні існує і це надихає! Ми вдячні, що херсонці, які виїхали на підконтрольну територію, не забувають про рідне місто і намагаються допомогти як репостами, продуктами, так і грошима. Аби завантажити авто базовими продуктами харчування та засобами гігієни – потрібно чимало коштів. Та завдяки підтримці людей нам все вдається, а отже люди отримують бажані продукти, ліки, речі. Працюємо далі задля наших земляків»,- ділиться координатор волонтерської команди «Херсон плюс» Ірина Мєзєнцева.

Попит породжує нові ідеї!

На досягнутому родина Олени Пімєнової не зупиняється і вже розробили цілих 7 принтів, що звичайно ж пов’язані з містом-героєм. Ба більше, до херсонки стали надходити пропозиції відкрити продажі з лого не лише на футболках, а й екоторбинках.

Я люблю практичні речі, навіть ті ж сувеніри. Просто магнітик – ні. Потрібно, щоб цю річ я могла використовувати чи в побуті чи одягати. Футболка – літній одяг і зараз це актуально. А для чоловіків то взагалі супер – одягнув і пішов. Щодо шоперів, то хочу зробити опитування у соціальних мережах на цю тему. Якщо більшість все ж таки будуть «за», то обов’язково зробимо»,- розповідає Олена.

Також херсонка шукає клієнтів закордоном, аби наше місто було не лише на слуху в іноземцях, а й перед очима. Тож, з радістю зроблять і англомовні принти з асоціаціями.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.