Історія без маніпуляції! Археологічні розкопки у Тягинці розкривають нові факти становлення України

Чи не щоразу історія Півдня України розпочинається з Катерини ІІ та Григорія Потьомкіна. Саме їх протягом багатьох років вважають засновниками та розбудовувачами нашого регіону. До того ж, віднедавна ще й з`явились нові факти про нібито Новоросію на території України, яка викликала ажіотаж негативу серед культурознавців.

Аби розвіяти складені роками міфи, з 2016 на території Херсонщини активно проводяться археологічні дослідження. У фокусі волонтерів та вчених опинилася Тягинська територіальна громада, де розташована пам’ятка національного значення «Фортеця Тягинь». Наша знімальна група навідалась до села і дізналася всі нюанси.

За шість років плідної роботи учасникам розкопок вдалось знайти чимало цікавих речей. Рештки керамічного водогону, посуд, монети та геральдичні знаки. Голова правління ГО «Культурний центр Україна-Литва» Наталя Бімбірайте каже,що справжнім відкриттям та підтвердженням того, що Росія не відіграє ролі у становленні нашого регіону став символ української влади.

Матеріал підготовлено в межах програми «Сильні медіа – сильне суспільство», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору авторів.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *