Ми плетемо сітки, передаємо гуманітарку, а діти – фасують сухі борщі: історія херсонки, яка волонтерить для земляків та ЗСУ

Зараз українці мають єднатися і разом йти до перемоги. Кожна людина важлива, кожна сфера важлива. Поки одні плетуть сітки та готують сухі борщі, інші – збирають кошти на амуніцію, завозять на територію України і забезпечують необхідним наших військових. Так працює наша Національна скаутська організація України «Пласт» і ми раді бути його частиною. Ми раді допомагати тим, хто цього потребує», – переконана херсонка Ольга Новохацька.

Повномасштабне вторгнення негативно вплинуло на життя херсонців, але не зламало їх. Як і в перші дні вторгнення наші люди єднаються, донатять, проводять заходи на підтримку Збройних сил України та переселенців. Серед тих, хто знайшов у собі сили працювати на благо людей далі і представниця «Пласт Херсон» Ольга Новохацька.

Більше того, пані Ольга активно до волонтерства залучає і всю сім’ю. Вже кожен член родини Новохацьких має свій фронт роботи і таким чином наближає перемогу нашої України.

Покинули рідний дім

До 24 лютого родина Новохацьких була відома у Херсоні як екоактивісти, які живуть без використання пластику та турбуються про навколишнє середовище. А пані Ольга разом із дітьми ще й представляла «Пласт Херсон». Тож, коли російські військові зайшли до міста і почалося беззаконня, вони розуміли, треба їхати, аби в один день не опинитися у підвалі окупантів.

Окупанти почали друкувати і роздавати свої бюлетені, газети. І вже на шпальтах тієї газети ми бачили, що наша організація для них є нацистською. Дізнавшись про це, наше керівництво закликало негайно виїхати, щоб не створювати проблем ні собі, ні організації. Ми вирішили не ризикувати життям дітей і при першій же нагоді евакуюватися на підконтрольну територію України. Тож вже на початку квітня наша родина мала статус переселенців», – каже пані Ольга.

Вже понад п’ять місяців родина Новохацьких проживає у місті Калуш, що на Івано-Франківщині. Пластуни гідно прийняли херсонських однодумців і не лише забезпечили їх житлом, а й ще долучили до благодійності.

Допомога на всіх фронтах

З перших днів повномасштабного вторгнення Національна скаутська організація України «Пласт» активно займається благодійністю. Завдяки досвід фандрейзингу з іноземними фондами або організаціями, скаути мають велику мережу волонтерської підтримки.

Один із напрямків – інформаційний, що наразі є важливим, адже треба, щоб люди за кордоном знали правду. Ми маємо розповідати про кричущі знущання російської армії над українським народом, про те, що вони роблять на окупованих територіях і як зникають люди. Представники  «Пласту» відвідують різні конференції, заходи за кордоном і доносять до іноземців правду», – каже волонтерка.

Наразі «Пласт» допомагає одразу у двох напрямках: медичні препарати та амуніція для військовослужбовців, а також гуманітарна допомога переселенцям, які змушені переїхати з рідного міста через бойові дії.

Всі наші партнери, навіть церкви, включаються у роботу і намагаються допомогти. Нашим пластунам вдається зібрати кошти завдяки небайдужим людям та організаціям. Аби збори швидше закривати, інформацію публікують у соціальних мережах. Далі вони замовляють необхідну амуніцію за кордоном, поки все запакують, перевезуть в Україну. Вже потім роздають волонтерам, які безпосередньо контактують з військовими частинами. Це нелегка робота, але наші активно працюють, бо знають, військові завжди потребують допомоги», – розповідає Ольга Новохацька.

Наприклад, зараз «Пласт» збирає кошти на прилади нічного бачення для батьків пластунів. Бракує 370 тисяч гривень, тож кожен може долучитися.

Разом із однодумцями з Херсона та Калуша Ольга Новохацька теж намагається підтримувати наших захисників. Вже півроку вони плетуть для хлопців сітки та «кікімори», що слугують маскувальним прикриттям.

Перші місяці приходило по 100 людей і ми майже цілодобово плели ці сітки. Волонтери, представники військових частин приходили і запитували: скільки є? І ми все віддавали. Зараз до створення сіток систематично долучаються 20 осіб і вже працюємо на замовлення. Бо не встигаємо робити за день великий обсяг. Якщо до нас звертаються волонтери, то ми просимо, аби надавали нам основу і тканину, щоб було з чого робити маскувальні сітки. Бувають випадки, коли волонтери не можуть знайти матеріали, то ми відкриваємо збір у соціальних мережах, додаємо власні кошти і «нашкрібаємо» хоча б на кілька сіток. Плетіння сіток – робота складна і займає чимало часу, але ми працюємо на перемогу», – ділиться з нами волонтерка.

А ось малечу волонтерки долучають до створення «сухих» борщів, якими смакують наші захисники у гарячих точках. Сьогодні «сухі» перші страви є musthave, адже це не лише швидко, а й корисно та поживно. В одному борщовому пакеті посушені буряк, картопля, цибуля, морква, перець, капуста, часник, корінь селери, зелень та м’ясо. Всі інгредієнти сушать, подрібнюють, по тому – фасують. У сухому вигляді його можна зберігатися 3-12 місяців.

Ми закуповуємо необхідні продукти і розділяємо між господинями. Так кожен знає, за що відповідає, і що має принести потім на фасування. Моя старша донька завжди погоджується чистити овочі, а Сашко залюбки все натре, подрібнить разом зі мною. Далі ми відправляємо подрібнені овочі у спеціальну сушарку і чекаємо. Вже потім домовляємося про день, приходимо з дітьми і вони допомагають фасувати ці набори», – розповідає Ольга Новохацька.

Для наших земляків

Не забувають волонтери і про переселенців з Херсонщини. При першій же можливості вони забезпечують їх продуктовими наборами, що значно зменшує витрати на перший час. Кожен набор містить у собі: макарони твердих сортів, різні крупи, олію, бобові, консерви як м’ясні, так і рибні.

Нещодавно ми отримали коробки вагою по 14 кг від Чеської Фундації. Разом з отцем Ігорем Макаром забрали 100 коробок і передавали їх херсонцям. Нам було принципово роздати їх нашим людям, бо знаємо, як це виїхати з однією валізою і не мати власного житла. Отець Ігор шукав переселенців на Тернопільщині, а я – в Івано-Франківській області. Потім звернулися до ГО «Сонячні діти Херсонщини» і ще їм запропонували свою допомогу. Зібрали з батьків необхідну для посилки інформацію і почали відправляти. Батьки та діти були щасливі, а нам приємно, що малеча посмакує якісними продуктами», – розповідають херсонські волонтери.

Пластуни намагаються трохи забезпечити продуктами харчування і тих херсонців, які досі залишаються жити на тимчасово окупованій території. Зі слів пані Ольги, все вдається завдяки знайомствам.

У населених пунктах працюють благодійні кухні, саме вони підгодовують щодня гарячими обідами пенсіонерів, багатодітних, тих людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ми вирішили підтримати їх фінансово і перераховувати для них кошти на придбання смачного, свіжого хліба. Щодня треба близько 20 буханок. А для нас головне, щоб люди були нагодовані. До того ж, наразі шукаємо додаткове фінансування, аби не залишати людей без їжі», – каже вона.

Волонтери закликають людей не лінуватися і за першої ж можливості долучатися до добрих справ. Це необов’язково кошти, можна долучатися до плетіння маскувальних сіток, збирати гуманітарну допомогу чи проводити благодійні ярмарки. І пам’ятайте, кожна добра справа наближає нас до перемоги України у цій кровавій війні.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.