«Окупація, лунають вибухи, а ми тренуємось»: херсонська спортсменка стала віцечемпіонкою України

«Спорт у моєму житті вже 10 років…Я не припиняла ним займатися навіть під час окупації Херсона. На той час приміщення в нас не було, тому виходили з тренером на спортивний майданчик і вперед. Десь вдалині навіть чули вибухи, але концентрували увагу на вправах. Звичайно, щодня займатися не вдавалося, але форму підтримувала як могла», – розповідає херсонка Анастасія Касьяненко.

Як доводять останні новини, заняття херсонки Анастасії Касьяненко виявилися не марними. Днями у Києві завершився чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2007-2008 року народження.

Херсонка (ліворуч) з іншими учасниками чемпіонату України з легкої атлетики

15-річна жителька Херсона виступала у штовханні 3-кілограмового ядра. Під час чемпіонату України Анастасія Касьяненко встановила особистий рекорд – 13,12 метри. Цей результат дозволив атлетці завоювати срібло й стати віцечемпіонкою України, а ще вона отримала перший дорослий розряд.

Про життя підлітка у спорті, перемоги та поразки Анастасія розповіла команді «Херсон плюс».

Все почалося з танців

Свій шлях у спорті Анастасія Касьяненко розпочала ще у п’ять років. Спочатку дівчину захопили спортивні танці, а ще через шість років потрапила в легку атлетику.

«Мені завжди подобалися заняття з фізкультури. Завжди хотіла бути першою, зробити якнайкраще, якнайшвидше. Два роки легкою атлетикою я займалася у Херсонській міській дитячо-юнацькій спортивній школі №3. А першим моїм тренером був Сергій Харченко. Зізнаюсь, не завжди все виходило, але я старалася. Один рік займалася бігом, намагалася там випробувати свої сили», – розповідає Анастасія.

Анастасія з тренеркою

Штовхання ядра, як профільна дисципліна, випадково з’явилося в житті херсонки. Дівчина згадує, це було у 13 років, коли вона готувалася до вступу в Херсонський фаховий спортивний коледж.

«Я складала іспит, аби стати студенткою коледжу, це вже було щось нове. Нові виклики, нові можливості. Саме під час складання іспитів я гарно штовхнула ядро. І після цього тренери запропонували мені змінити вектор. Вони побачили в мені здібності і я вирішила спробувати свої сили, – каже дівчина. – Щодо особливостей цієї дисципліни, то їх, певно немає. Просто ядро як і всі інші види спорту має свою техніку виконання та потребує певної фізичної підготовки.»

У Херсоні дівчина займалася з тренеркою Тетяною Насоновою. Навіть з початком повномасштабного вторгнення та окупації нашого регіону, Анастасія не припиняла тренування, адже розуміла, спортивну форму треба підтримувати. Спочатку тренування проводили на свіжому повітрі, а після звільнення – у напівзруйнованому приміщенні коледжу.

Навчаюсь в Києві, а виступаю за Херсонщину

Влітку 2023 року херсонка стала студенткою Олімпійського фахового коледжу імені Івана Піддубного. Під час інтерв’ю зізнається, відтепер тренувань у графіку куди більше.

«Наразі тренування відбуваються в манежі, орієнтовно півтори години. Переважно зранку штовхаємо ядро, а в вечері штанга, – розповідає херсонка. – Життя спортсмена лише трохи відрізняється від життя звичайного підлітка. Дійсно, у нас немає так багато вільного часу, але ми також гуляємо з друзями, відпочиваємо та розважаємося. Єдина відмінність – нам щодня доводиться збиратися на тренування. Іноді ти дуже від цього втомлюєшся. Але я завжди пам’ятаю, що роблю це не просто так. Що у мене є цілі, мрії, бажання. І без щоденних тренувань їх неможливо досягти.»

Анастасія вже раніше брала участь у змаганнях

До того ж дівчина, її тренери та рідні бачать перші результати. Зокрема, Анастасія представляла нашу Херсонщину на багатьох Всеукраїнських змаганнях звідки привозила призові місця.

«Я вже долучалася до змагань, олімпіад у Києві, Львові, Одесі, Кропивницькому, Миколаєві. Завжди налаштовую себе на позитив, намагаюсь відкинути паніку, сконцентрувати увагу на процесі і вперед. Звичайно, за моїми плечима не настільки багато різних змагань, але здебільшого з них я привозила призові місця: перші чи другі. Минулого року зайняла перше місце на олімпіаді у Львові. В мене багато нагород та спогадів», – розповідає херсонка.

Майбутня професія – під питанням

Анастасія Касьяненко наголошує, найважливіше у житті спортсмена – бажання. Якщо людина має хист, але не бажає щодня працювати та розвивати його, то результату не отримати.

«Крім бажання та тренування варто ще й дбати про свій розклад дня. Щоб достатньо часу було на сон, правильне харчування, не варто забувати й про відпочинок. Адже відпочинок також важливий для прогресу. Це все працює комплексно і кожен елемент важливий. Також особисто мені важлива підтримка родини та важливих людей. Вони мене мотивують продовжувати та досягати нових звершень», – розповідає дівчина.

А ось щодо майбутньої професії, то херсонка Анастасія ще не визначилася. Вона запевняє, спорт завжди буде в її житті, але чи буде її майбутньою професією – питання відкрите.

Команда телеканалу «Херсон плюс» вітає дівчину з призовим місцем. Бажаємо Анастасії не здаватися на шляху до своїх мрій та нових перемог. Ми пишаємось своєю землячкою!

Автор: команда “Херсон плюс”

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *