Про будівництво Каховської ГЕС-2: херсонців запрошують на онлайн дискусію

Чи потрібна Херсонщині Каховська ГЕС-2? Як будівництво гідроелектростанції вплине на екосистему Дніпра та до чого може призвести розширення дамби?

Ці та інші проблемні питання планують обговорити у рамках правозахисної програми RIGHTS NOW! – потужного майданчика для дискусій, розповідає «Херсон Плюс» директор ГО ІРЦ Правовий простір Наталя Бімбірайте.

Відбудеться подія «Будівництво Каховської ГЕС-2: катастрофа неминуча?» 31 березня в онлайн форматі, у межах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Організатори: ГО «ІРЦ «Правовий простір», ГО «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини», ГО «Докудейз». Дискусія передбачає виступ 5 спікерів, серед яких науковці, архітектор та народна депутатка. Подробиці події за посиланням.

Учасником обговорення можете стати і Ви, заповнивши відповідну електронну форму. Окрім вказаної дискусії, можна обрати й ту тему, яка для Вас є актуальною.

Питання будівництва Каховської ГЕС-2 у Бериславському районі на порядку денному вже не один рік. Зі слів пані Наталі, на зведення нової потужності потрібні мільярди гривень. Компанія-ініціатор проєкту такі колосальні кошти планує залучити через кредитні програми Європейського банку реконструкції та розвитку.

Пані Наталія пояснює, що як громадськість, так і обласна влада категорично проти такого проєкту, адже крім багаторічного боргу, громада отримає негативні наслідки для природи –порушення життєдіяльності рослинного й тваринного світів в руслі Дніпра, погіршення якості води та, навіть, знищення пам’ятки архітектури національного значення «Вітовтової вежі» (дозорної вежі).

Разом із тим, уся територія, на якій планується будівництво, включена до Смарагдової мережі, як територія особливого природоохоронного значення (рішення Постійного комітету Бернської конвенції). Це зобов’язує Україну, як сторону Бернської конвенції, цю територію берегти.

Для довідки: Правозахисна програма RIGHTS NOW! передбачає 11 дискусій. Її складовою буде «Жива бібліотека». Цього року «книгами» у ній стануть люди, об’єднані історіями подолання стигм, упереджень та дискримінацій. Спеціальною подією фестивалю, дотично до теми нової правозахисної кампанії Docudays UA, стане показ стрічки «Невидимі» режисерки Майї Мартіняк.

Правозахисна програма RIGHTS NOW! та «Жива бібліотека» відбудеться онлайн з 27 березня до 4 квітня включно. Усі дискусії RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мовою, що стало можливо завдяки проєкту «Інклюзивно привітні».

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *