Проблема домашнього насильства: креативне рішення для Херсона та комплексний підхід у Німеччині

З проблемою домашнього насильства зіштовхуються й в країнах Європейського Союзу, зокрема Німеччині. Як і в Україні, там насильство може торкнутися кожної жінки.

«До нас звертаються жінки з різних соціальних верств, різних національностей, віку, рівня освіти. Ми маємо донести тему насильства над жінками в усі верстви суспільства, і вона більше не буде табу», – розповідає Петра Зехтінґ (Petra Söchting), керівниця служби цілодобової допомоги жінкам, постраждалим від насильства у Німеччині.

Аби показати жертвам домашнього насильства, що вони не одні, в Німеччині створили майже 350 жіночих будинків, до їх переліку входить і організація Weißer Ring. Спочатку волонтери говорять з жертвою телефоном, розпитують про вік, походження, умови життя, намагаються дізнатися, де вони живуть. Вже у подальшому, організація може попіклуватися про адвокатів для судових процесів і допомогти знайти психотерапевта. Якщо жертвами злочинів стають діти чи молоді люди, то їм допомагає відійти від думок про скоєне, як правило, нові позитивні емоції та спілкування. Для людей, які є жертвами переслідувань і змушені з цієї причини змінити місце проживання , Weißer Ring оплачує переїзд.

«Німецький уряд планує розширювати мережу таких спеціалізованих закладів, оскільки щороку кількість жінок, які потребують допомоги й захисту, лише зростає. За рік понад 34 000 жінок разом із дітьми знайшли в них притулок від домашніх тиранів. Також наразі працює понад 600 консультаційних центрів, де жінки можуть отримати екстрену психологічну допомогу», – Міністр у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок і молоді Німеччини Франциски Ґіффей.

На сайті німецького уряду працює «гаряча лінія» для жертв насильства 17 мовами. Така лінія є дуже важливою, оскільки багато іноземних громадянок, які опинилися в Німеччині, не можуть попросити про допомогу через те, що недостатньо володіють німецькою мовою.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.