Писанки власноруч: в обласному Центрі народної творчості проходять майстер-класи з писанкарства

Навіть якщо ви ніколи не робили писанок – ще не пізно спробувати. Напередодні великодніх свят Херсонський обласний Центр народної творчості організував майстер-класи з писанкарства. На один із таких заходів завітала і наша знімальна група.

Аби розмалювати писанку у традиційній народній восковій техніці необхідно усього кілька предметів: писачок, віск, свічка, барвник та яйце. Майстриня Ольга Завальнюк наголошує, процес розпису нічим не відрізняється від того, як це робили у давнину. Тож до роботи необхідно приступати лише з гарними настроєм та світлими думками.

Пані Ольга додає, головна особливість писанки це її візерунок, в якому кодується певний сакральний зміст. Їх в українській культурі існує чимала кількість. Тому необхідно ретельно підбирати які саме символи ви зображаєте на яйці.

Херсонка Олена Звягіна сьогодні розписує одразу дві писанки. Обидві квітковим візерунком. Не приховує, процес хоч і складний, але дуже захоплює.

Вперше малює воском писанку і родина Журавель. Розповідають, про дану техніку дізналися ще кілька років тому при підготовці шкільного реферату. Коли ж з’явилася можливість їй навчитися – одразу відмінили всі справи заради майстер-класу

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *