Рятуємо Херсон разом! Як «Фонд громади міста Херсон «Захист» допомагає родинам в окупації

Благаю, допоможіть! Я не можу дитині купити хліба і молока. Російську гуманітарку брати не хочу і не буду, але моя дитина хоче їсти». Коли відкриваю заявку і бачу такі слова, то зростає впевненість – родини тимчасово окупованої Херсонщини потребують нашої допомоги. Ми маємо працювати, знаходити кошти, аби тільки зробити так, щоб ці дітки побачили і молоко, і хлібчик, і м’ясо»,- розповідає голова Благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист» Лариса Польська.

Окупація – не перепона для добрих справ! У цьому переконана команда Благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист». Вже 19 років фонд підтримує жителів Херсонщини у складні часи, допомагає пережити пандемії, вирішує проблеми соціальних груп населення, й передусім – дітей. Тож, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України, а після й окупувала Херсонщину, «Захист» став однім із перших, хто простягнув руку допомоги міським лікарням і звичайним людям.

Через терор громадських діячів Херсонщини з боку російських військових, команда на чолі з Ларисою Польською змушена була покинути територію області. Це дозволило розширити спектр допомоги та залучити більше коштів для підтримки.

Допомога лікарням Херсона

У перші дні точилися  бої за Антонівський міст. І вже тоді п’ять лікарень Херсона зіштовхнулись з нестачею медикаментів.

Ми спілкувались з керівниками кожної лікарні, вони готували нам великі списки необхідних медикаментів, і наша команда намагалася їх знайти»,- каже менеджер проєктів Тетяна Шкодівська.

Відтоді команда і впровадила власну гуманітарну програму «Рятуємо разом! Херсон». Зі слів Лариси Польської, ситуація була складною, адже люди були в паніці, багато підприємств просто не працювали, і фармофірми – не виключення

Аптеки були зачинені, працівники боялися виходити на роботу. Але ми розуміли, що їх склади ще не вичерпані повністю. Тоді ми домовлялися з власниками мереж аптек,  і нам відкривали двері. Важливо, що ми брали саме те, що потребували медичні заклади. Завдяки тому, що за 19 років існування Фонду ми завжди працювали прозоро, нас знали як порядних людей і надійну команду, тому вдалося знаходити контакти і домовлятись. Це було дуже складно, допомогти лікарням», – каже пані Лариса.

Щоб дітки були не голодні

Після чергового блокування гуманітарного вантажу в Херсон з боку російських військових, коли  ціни на продукти і ліки стрімко зростали, люди втрачали роботу, а значить – і заробітки, до «Захисту» масово стали надходити просто благання від родин з дітьми про допомогу. Фонд вирішує  що саме допомога дітям стала у тимчасово окупованій Херсонщини надважливою і відкриває програму прямої фінансової допомоги родинам з дітьми, насамперед – багатодітним та тим, які виховують дитину з інвалідністю.

Було стільки повідомлень, що на Херсонщині особливо страждають діти, бо для всіх людей ця окупація – психологічний тиск, примус до рабства. На Херсонщині виявилось чимало багатодітних родин, інколи навіть по 10 дітей в одній сім’ї, і всі вони просять про допомогу. Волонтери привозять продукти, засоби гігієни, ліки. Але не скрізь можна проїхати. Та і в кожної родини свої потреби. Інколи той стандартний набір продуктів їм не так потрібен, як важливі ліки чи спеціальне дитяче харчування. Саме тому ми вирішили, що краще надавати безповоротну фінансову допомогу. А вже вони нехай купують те, що потрібно їх дітям», – додає пані Лариса.

На сьогодні Фонд отримав понад три тисячі заявок від родин Херсонщини. Вже вдалося підтримати 891 родину. Зі слів Тетяни Шкодівської, до липня родинам надавалась допомога у розмірі 3 400 гривень, то зараз через зниження донатів визначили суму – 2 200 гривень.

Допомога відправляється на банківські картки, і вона є одноразовою. Ми дуже ретельно ставимось до благодійних пожертв людей. І тому перед тим як відправити кошти, уважно розглядаємо кожну заяву, а потім зв’язуємося з людьми і питаємо: зараз ти можеш користуватися банківською карткою? І тільки після позитивної відповіді ми надаємо цю допомогу людям»,- додає пані Тетяна.

Кожна історія – до сліз

Історія кожної родини, яка залишилась на території окупованої Херсонщини у більшості своїй з фінансової неспроможності батьків виїхати  розчулює команду до сліз. Адже боляче розуміти, що діти, які мають безтурботно бавитись та насолоджуватися літом, зараз у оточенні окупантів. І вони постійно чують ті вибухи, бачать ворожу військову техніку.

Люди пишуть, що у мене місячна дитина і треба молока купити, а купити його нема за що. Інша мама  пише, що у них від обстрілів розрушений будинок, голова родини загинув, а вона з дітьми у приймах, і немає коштів. Дуже часто пишуть одну фразу, що мене пробиває: «Благаємо про допомогу! Нема за що дітям купити навіть молока і хліба. І це біда». Те, скільком нам вдалося допомогти, здається, що багато, але то крапля в морі. І я дуже шкодую, що донатів надходить не стільки, скільки є нужденних дітей і закликаю українців з інших регіонів – допомагайте врятувати дітей Херсонщини. Дітки сьогодні – найцінніше, що ми маємо. Це наше майбутнє», – каже голова Благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист».

Блокування за добрі справи

Та як виявилось, що добрі справи Фонду «Захист» комусь дуже не до вподоби, тож через масові скарги пости у соціальних мережах блокуються, а адміністраторів попереджують про можливе блокування сторінок за поширення контенту про заклик допомогти.

На нас скаржаться за інформацію про гуманітарну допомогу родинам з дітьми в тимчасово окупованому Херсоні. Фейсбук по чиїмось скаргам видалив для спільноти соціальної мережі публікації і Фонду «Захист», і мої. Залишив можливість читати тільки мені та адміністраторам груп. Ботоферма працює не тільки у Фейсбук, а й Інстаграм. Хтось поскаржився на нашу сторінку, через що Інстаграм видалив навіть посилання на сайт Фонду», – обурюється Лариса Польська.

Повідомлення про можливе блокування акаунтів приходить і тим людям, які намагаються робити репости зі сторінок Фонду. Тож наразі команда намагається подолати цю проблему з адміністраторами фейсбуку.

А ми закликаємо вас не проходити повз добрих справ і допомагати у порятунку діток Херсонщини.

Зробити це можна через кнопку «Зроби пожертву» на сайті Фонду —

Або перерахуванням за реквізитами:

Отримувач – БО «ФГМХ «Захист»

МФО 352479

АТ КБ «Приватбанк»

р/р UA683052990000026007041101328

Призначення платежу – «Рятуємо разом».

Або просто введи номер нашого розрахункового рахунку в додатку свого банку

за вказаними реквізитами.

А ось реквізити для допомоги від іноземних друзів можете знайти на офіційному сайті Фонду.

Автор: команда “Херсон плюс”

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.