«True work»: як одеські волонтери допомагають переселенцям з пошуком роботи

«Сьогодні не буває чужої біди, бо війна прийшла в кожен дім і кожен з нас переживає це випробування долі по-своєму.  Варто розуміти, що всі ми боремося заради єдиної мети – нашої спільної Перемоги. Тому ми маємо допомагати один одному будь-якими можливими способами»,  – координатор проєкту «True work» ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна» Валентина Фют.

Команда ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна»

24 лютого змінило життя всієї України та вщент зруйнувало умовні регіональні кордони. Херсонців підтримують та приймають у всіх куточках нашої країни. Та чи не найбільше наших земляків тимчасово оселяються в Одесі. На новому місці людям доводиться буквально починати своє життя з нуля. Адже житло, речі, робота – все залишилося за сотні кілометрів звідси.

Задля забезпечення всім необхідним внутрішньо переміщених осіб волонтери об’єднуються в нові спільноти, а вже діючі установи розширюють напрямки своєї роботи. Однією з таких команд стала Громадська організація «Фонд підтримки громадян Одеси «Ти – Україна», де в рамках проєкту «True work» переселенцям допомагають з працевлаштуванням.

«Ти – Україна»

Координатор проєкту «True work» ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна»  Валентина Фют ділиться: їх активна команда зібралася навколо фонду, який започаткував Едуард Гурвіц в 1992 році та була орієнтована на допомогу одеситам. Але повномасштабне вторгнення Росії на територію України змінило це.

Валентина Фют, координатор проєкту «True work» ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна» 

Зараз вся країна єднається, всі свої, ніхто не відмежовується. І ми розширили географію своєї підтримки громадян до всього Півдня (Одеська, Миколаївська та Херсонська області). Це навіть відобразилося в нашій назви, адже ми додали до «Фонд підтримки громадян Одеси» два символічних слова: «Ти – Україна», – пояснює Валентина.

Тож з 24 лютого до роботи громадської організації додалася одразу кілька пріоритетних напрямків. Серед них – підтримка людей, які перебувають на окупованій території продуктовими наборами, засобами гігієни, дитячим харчуванням та медикаментами. Така ж гуманітарна допомога надається і біженцям в Одесі. 

Окрему увагу волонтери приділили українським військовим. Масштаби роботи охоплюють від збору тактичних аптечок та наплічників парамедиків до пошуку і завезення спеціальних автомобілів.

Лише за чотири місяці війни нам вдалося зібрати та розповсюдити більше 100 тон гуманітарної допомоги від різних країн, а також ми придбали за кордоном, повністю укомплектували та привезли в Україну три машини швидкої допомоги для лікарень та 22 автівки на потреби ЗСУ. Крім того наша команда зібрала і  надала 20 тисяч гігієнічних комплектів, 400 радіостанцій та 15 тисяч сухих пайків. Ця робота продовжується, звичайно, і сьогодні, – зазначає Валентина Фют. – Ми намагаємося допомогти всім чим можемо, зважаючи на нагальні потреби та актуальні запити від людей. Таким чином на базі нашої громадської організації було реалізовано три соціальні проєкти: «Давай поговоримо», «Місцеві для місцевих» та «Справжня праця».

«Ти працюєш – Україна працює!»

Команда ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна» впевнена, для майбутньої Перемоги нашої країни дуже важливо відновити економіку. Для цього необхідно аби люди повернулися до роботи, яку втратили через війну.

З кінця червня ми створили проєкт «True work» («Справжня праця»), в рамках якого ми допомагаємо переселенцям з працевлаштуванням. На меті нашої ініціативи – не лише забезпечення фінансової стабільності, а й сприяння швидкої соціалізації людей в нових реаліях. Це в першу чергу, спілкування. Адже більшість біженців, нажаль, закриваються в собі – не маючи тут жодної підтримки», – розповідає координатор проєкту «True work» Валентина Фют.

Афіша проекту «True work»

Знайти роботу команда проєкту допомагає і одеситам. Адже з 24-го лютого багато місцевих підприємств та заводів зупинили свою діяльність і досі її не відновили. За словами Валентини, люди без роботи часто є також психологічно травмованими, вони втрачають почуття  самоцінності та просто розгублені.

Зважаючи на це процес пошуку роботи в рамках нашого проєкту складається з кількох етапів. Перший це анкетування. Під час цієї розмови ми не лише дізнаємося професійні компетенції людей, а й виявляємо їх потреби. Наприклад, гуманітарного, психологічного чи юридичного характеру. В усіх випадках – ми обов’язково їм допомагаємо, адже в нас працюють кваліфіковані юристи та психологи», – пояснює Валентина Фют.

Психологічний тренінг «Дихай крізь стрес»

Лише після цього відбувається другий та третій етапи – складання резюме та пошук роботи в межах Одеси. Для цього команда «True work» підтримує контакт із центрами зайнятості, стежить за актуальними оновленнями на найбільших сайтах із пошуку роботи, надають консультації щодо можливостей. Підбирати вакансії волонтери намагаються відповідно до кваліфікації людей, якщо ж такі відсутні – пропонують наявні вільні місця.

Зазначимо, що на сьогодні проєкт «True work» має понад 300 заявок про допомогу в працевлаштуванні. Процедура звернень проста: необхідно прийти до спеціалістів в офіс громадської організації або заповнити онлайн-форму самостійно.

«Нам всім необхідна підтримка»

Координатор проєкту «True work» Валентина Фют не приховує, багато переселенців стають гарними друзями ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна». Тож на зв’язку завжди є люди, які готові допомогти із розвантаженням гуманітарного вантажу або сортуванням його на складах.

Та найбільше під час роботи з біженцями Валентину вражають те, що довелося пережити людям і як з цим вони справляються. З нами ділиться кількома такими історіями.

Мені дуже запам’яталася історія херсонки Ольги, яка виїхала з міста разом з чоловіком. Вони пройшли психологічний тренінг на базі нашої організації, де розповіли про свій важкий виїзд з Херсона та подальші складнощі в адаптації на новому місці. Вони безрезультативно шукали роботу чотири місяці.  Від пережитого жінка не могла спати, а чоловік замкнувся в собі. На щастя, нам вдалося їм допомогти – та за кілька днів ми влаштували обох в одну компанію», – говорить Валентина Фют.

З іншою переселенкою з Херсона, пані Інною, волонтер познайомилася всього кілька тижнів тому. Ця жінка дуже любить працювати з дітьми, тому по приїзду до Одеси пішла працювати безкоштовно на різноманітних культмасових заходах для біженців. Нині команді проєкту «True work» вдалося працевлаштувати її вихователем в дитячий садок.

А зовсім нещодавно до мене на анкетування прийшла жінка, яка два місяці тому виїхала з Донецької області. Вона була дуже спокійною та усміхненою, але як тільки я попросила її розказати про себе – вона відразу почала плакати. Так відбувалося хвилин 10, я дала їй цю можливість, бо їй це було необхідно… Тобто я не психолог, але інколи мені доведеться ним бути. Бо кожна історія вона унікальна і кожна людина переносить пережите по-своєму. Комусь це дається легко, комусь – складно. Але в будь-якому випадку, кожному з нас необхідна підтримка. Саме тому команда нашої громадської організації за можливості намагається вислухати людей, які звернулися до нас та допомогти їм наскільки це можливо в наших силах», – ділиться Валентина.

252 дні роботи ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна» під час війни

Наприкінці нашої розмови координатор проєкту «True work» ГО «Фонд Підтримки громадян Одеси «Ти – Україна» Валентина Фют зазначає: на меті – не збавляти темпів та розширювати спектр послуг, які можна якісно надавати для підтримки переселенцям та жителям міста.

Воля та бажання здатні змінювати світ. І цим більше активних людей консолідується для цього – тим краще. Ми маємо допомогти пережити цей скрутний час для нашої країни людям якомога менш болісно. Тільки підтримуючи один одного ми здатні все подолати та дочекатися нашої Перемоги!».

Автор: команда “Херсон плюс”

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *