У Херсоні проти амброзії застосують хімічну обробку: охоплять 15 гектарів

Зелений агресор, небезпечний бур’ян, алерген. Як тільки не називають амброзію, яка щороку перетворює життя більше третини українців на справжні тортури. Алергія є сезонною та триває з кінця липня до перших заморозків. Однак на півдні України пилок цієї рослини починає з’являтися у повітрі вже з початку липня.

І така кількість херсонців з алергією на амброзію зрозуміла. Адже на сьогодні рослина заполонила в місті величезні площі – більше ніж 53 гектари, – розповідає начальник відділу екології міськради Володимир Чушак. Тож у 2018 році була прийнята міська комплексна програма з протидії амброзії. Серед прописаних методів локалізації залуження чи витіснення бур’яна іншими рослинами, хімічна обробка та покіс.

Проте найбільш дієвим методом боротьби з шкідливим бур’яном є хімічна обробка, додає пан Володимир. Під впливом спецпрепаратів амброзія в’яне і не квітне. Таким чином рослина знищується, а її насіння не розповсюджується. Зокрема, цим методом вже рік користуються у сусідньому Миколаєві і результатом місцева влада задоволена.

Хімічну оброку в цьому році випробує і влада нашого міста. За це вже проголосували депутати Херсонської міської ради. Так з 1 мільйону гривень, виділених на програму з протидії амброзії – 180 тисяч передбачено саме на придбання спецпрепарату. За ці кошти комунальні підприємства «Гарантія» і «Парки Херсона» мають обробити близько 15 гектарів

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.