Український та європейський досвід у вакцинації від COVID-19

Ще 2 березня головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич отримав першу дозу вакцини проти коронавірусу. Щеплення робив усвідомлено, мовляв власним прикладом хоче розвіяти страх та сумніви у суспільста. Зазначимо, що масова вакцинація на Херсонщині триває вже понад місяць та згідно Національного плану імунізації охопить усі групи ризику в п’ять етапів. Зокрема, першими у черзі стали лікарі та військові, наступними – люди похилого віку. До того ж була запроваджена можливість отримання щеплення поза чергою для громадських і публічних діячів.

Однак незважаючи на чималу кількість таких прикладів та масштабну розгорнуту інформаційну компанію – питання «вакцинуватися чи ні?» і досі викликає чимало суперечок у херсонців. Люди не приховують, у якості та ефективності запропонованих вакцин не впевнені.

Натомість в країнах ЄС процес вакцинації від коронавірусу розпочався наприкінці грудня минулого року. У планах європейського уряду було перемогти пандемію до кінця літа, коли щеплення отримує близько 70 відсотків дорослого населення. Для цього було укладено договори про поставку щеплень одразу з кількома компаніями-виробниками.

Загалом найбільше вакцинованих на 100 тисяч населення – у Данії, Мальті, Словенії, Італії та Іспанії. При цьому, на відміну від українців, європейці більше готові до щеплення. Це підтверджує нашому телеканалу і Тетяна, яка вже довгий час проживає у іспанському місті Памплона.

Тетяна додає, що вакцинуватися людей ніхто не змушує. Все відбувається добровільно. До того ж іспанці можуть на власний розсуд обрати вакцину та установу для щеплення. Аналогічні заходи з імунізації відбуваються і в Італії

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *