Від мистецтва не сховатись! Особливо в Херсоні

Ще два мобільних укриття в Херсоні перетворилися на сучасні витвори мистецтва. До арт-фестивалю муралів на бомбосховищах «Від Конституції до Незалежності» долучився новокаховський художник Максим Кільдеров, неповторний стиль якого упізнається з першого погляду.

«Мені написали з Управління культури Херсонської міської ради і я звичайно погодився. По-перше, це робота з дуже нестандартним і актуальним наразі матеріалом (ред. – укриття). А по-друге, я захотів зробити такий подарунок місту, щоб подібні ініціативи не виконувалися за рахунок бюджетних коштів. Я взагалі вважаю, що всі, у кого є наразі можливості щось робити, повинні це використовувати на максимум», – говорить Максим.

Максим Кільдеров

Митець працював у місті кілька днів та розписав два укритті, створивши дві несхожі між собою історії на бетоні. Один з муралів зовні виконаний в чорно-білих кольорах, а другий – в червоно-зелених. Не залишив без уваги Максим Кільдеров і простір всередині бомбосховищ. В кожну з робіт автор заклав певні сенси, які глядачі розшифрують для себе особисто.

Зокрема, тут є відсилки до херсонського арт-фестивалю «Міцелій», учасником якого свого часу був Максим. Також на одному з укриттів художник вирішив доречним зробити «Кавуновий камуфляж», бо кавун – символ Херсонщини. А всередині об’єктів 80% розпису – це тексти пісень гурту Паліндром про війну в Україні.

«Я обрав нестандартні кольори та сенси, бо в мене є важливий меседж, який я хочу донести до оточуючих. З початком війни Україну атакують не тільки ракети, але й «таланти», які паразитують на патріотичній тематиці. Жовто-блакитні кольори, калина, образ «Берегині», гасло «Слава Україні» – використовуються всюди де можливо і найчастіше недоречно. Згадуємо шкарпетки чи інші подібні «піар-ходи». Так ось все це патріотика і вона не дорівнює патріотизму. Сьогодні ми повинні розвивати культуру на більш якісному рівні, а не продовжувати транслювати «шароварщину» , – пояснює Максим Кільдеров.

У планах художника створити ще кілька муралів на захисних укриттях в Херсоні. Не приховує, перебуваючи в місті – він нарешті відчув себе живим. І не тільки тому що перейнявся малою батьківщиною, адже рідне місто Максима – Нова Каховка.

«Також досвід окупації нагадав про себе, тому що тоді була велика та продуктивна активність. І хоча зараз я не страждаю через відсутність роботи… Але тимчасово проживаючі в місті, який є максимально тиловим: звуки ППО чутно рідко, люди на вулицях розважаються, вночі не всі дотримуються комендантської години. Тож виникає відчуття, що тут війни немає. А в Херсоні я повернувся до контексту постійних вилетів/прильотів та побачив багато людей, які викладаються по-максимуму працюючи на Перемогу. І якщо фраза з пісні «На рекламі лаунж бару пишуть, що війна триває», яка засіла в мене в голові – це опис більшості тилових міст, де життя після 24-го продовжується, то в Херсоні – життя дійсно реальне», – зазначає Максим Кільдеров.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *