Випускниці херсонських шкіл отримали по 200 балів під час мультитесту

Основна сесія національного мультипредметного тесту вже завершилася. Цьогоріч випускники херсонських шкіл складали НМТ не лише в різних містах України, а й у країнах Європи. Попри підготовку до іспитів у сховищах, без світла та під звуки повітряної тривоги, херсонським одинадцятикласникам вдалося показати гарний результат та вразити педагогів.

Херсонкам Анастасії Константиновій та Світлані Дрібас вдалося отримати по 200 балів з одного предмета. Дівчата поділилися з командою «Херсон плюс» своїми історіями успіху.

Війна – не перепона для навчання

До повномасштабного вторгнення Анастасія Константинова навчалася у Херсонській спеціалізованій школі № 30. Проте через вподобання керівництвом «руського миру» дівчина була вимушена перевестися до Херсонського академічного ліцею імені Мішукова при ХДУ. І це не завадило їй повноцінно завершити школу та отримати гідні результати. Зокрема, з математики отримала 200 балів, а ось з української мови та біології – по 195 балів.

Дівчина не приховує, повномасштабне вторгнення негативно відобразилося на її підготовці. Та великим плюсом вважає те, що готуватися до вступних іспитів почала ще задовго до 11 класу.

«Я активно готувалася спочатку до ЗНО, бо ніхто не думав, що таке станеться і доведеться переїжджати, вчитися дистанційно, складати НМТ. Особливо готувалася я до іспиту з біології, брала участь у різноманітних олімпіадах. Вже з перших днів 11-го класу почала відвідувати різноманітні підготовчі курси, які нам влаштовували вчителі, ввечері щось намагалася довчити самостійно. А з лютого почала проходити курси в онлайн-школі та постійно повторювала матеріал. Ще й ці блекаути взимку. Мені було дуже важко, але я розуміла, що вся ця підготовка потрібна для мого майбутнього», – розповідає дівчина.

Анастасія Константинова зізнається, найбільше готувалася до біології, адже з українською мовою та математикою не мала у школі жодних проблем.

«З української мови у нас була дуже гарна вчителька. Вона завжди гарно пояснювала весь матеріал, давала нам додаткові тести. Також вона відправляла мене на олімпіади та готувала до них. Тому з українською проблем у мене не було. Я тільки повторювала всю інформацію, вирішувала дуже багато тестів. Бо вважаю, що такий підхід – половина успіху на іспиті. Ти знаєш, який формат іспитів, чого очікувати. Тому я раджу всім не лише вчити теорію, а й проходити тести, практикуватися», – каже Анастасія.

Національний мультипредметний тест херсонка складала в місті Умань.

«Від хвилювання я навіть не могла нічого робити. У мене просто відключалася голова і я не могла змусити себе вчити щось чи повторювати. Тоді вирішила краще відпочити, ніж змушувати себе щось вчити та зробити лише гірше. Чітко розуміла, що основну частину я вже зробила, знаю теми, пройшла тести. Тому просто очікувала того дня, коли треба йти в пункт тестування і братися до складання іспитів, – зізнається херсонка. – У день іспитів я хвилювалася, що вся система може зависнути та ми втратимо час. Але 9 червня все було нормально, лише відповіді трошки повільно зберігалися і нам казали постійно оновлювати сторінку, щоб нічого не злітало і всі відповіді зберігалися. Але я вирішила записувати всі відповіді на чернетці, щоб швидко знову внести та не витрачати час.»

З сьомого класу Анастасія Константинова мріяла стати студенткою медичного університету, а згодом і лікарем. Для себе вона обрала напрям стоматології.

«Я вже зареєструвала кабінет і подала заявки до університету. Спочатку хотіла вступати в університет у Харкові, але знову ж таки, через це вторгнення довелося змінити плани. Бо я розумію, що дистанційно навчатися на лікаря максимально важко, треба практика, треба нормальна освіта. Тому я вирішила стати студенткою Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Мені дуже подобається і місто, і безпосередньо університет. Я готувалася до вступу у вищі навчальні заклади великих міст, бо хочу здобути якісну освіту. Для мене також важливо вступити саме на бюджет», – наголошує випускниця.

Почала готуватися до іспитів з 9 класу

Херсонка Світлана Дрібас стала однією із кращих учнів області за результатами національного мультимедійного тесту. Зараз дівчина живе у Кривому Розі, але продовжувала навчатись у школі № 32 Херсонської міської ради дистанційно.

За результатами тесту Світлана Дрібас отримала 200 балів з української мови, 181 бал з математики та 193 бали англійської мови.

Зі слів херсонки, ще у 9 класі вона обрала омріяний факультет у вищому навчальному закладі, визначилася з предметами до іспитів і почала підготовку. Своє рішення дівчина змінювала тричі, проте остаточні корективи внесла війна.

«Я спочатку готувалася до зовнішнього незалежного оцінювання з таких предметів, як: українська мова, математика, біологія та англійська мова. І вже потім я думала обрати серед біології та англійської, де буде більше бал. А потім ця війна, зміна ЗНО на НМТ і нові правила складання іспитів. Через війну та виїзд з Херсона мені важко було зосередитися на навчанні та зрозуміти, чого я взагалі хочу. Та якось влітку 2022 року я взяла себе в руки та вирішила, що відкладати більше немає сенсу. Після цього не пам’ятаю і дня, щоб не присвячувала підготовці, проходженню тестів», – каже співрозмовниця.

До іспитів дівчина вирішила готуватися самостійно. До репетиторів вона не записувалася, натомість постійно проходила тести та переглядала вебінари.

«Мені дуже пощастило з вчителькою української мови. Я ходила на кожне заняття під час навчального року, вона з нами плідно працювала, постійно виконували тести. Щотижня вона нам роздавала пробні варіанти НМТ і ми проходили їх. До математики готувалася за допомогою тестів минулих років. Що стосується англійської мови, то найбільше мені допомогло прослуховування якихось відео на ютубі або аудіо з новинами, прочитання статей або художньої літератури. Коли я слухала чи читала тексти англійською мовою, то запам’ятовувала конструкції або пунктуаційні знаки. Обов’язково я виписувала нові слова», – ділиться своїм досвідом Світлана.

Вирішувала тести і за минулі роки

А ось складала іспити Світлана восьмого червня у другій зміні. Вона знала, що на випадок тривоги їм дадуть більше часу на розв’язання завдань.

«Не дуже переймалася за завдання чи результати. Більше хвилювання у мене викликала тривога, бо не хотілося ходити туди-сюди. Та і не хотілося, щоб були технічні помилки. Я читала у соціальних мережах багато відгуків від дітей про те, що питання довго завантажувалися, не запускалися програми. Через це вони витрачали купу часу на розв’язання технічних питань і отримували низькі результати. Вони навіть на всі питання не могли відповісти. Тому я вирішила використовувати чернетку і записувати собі все, щоб потім або ввести швидко, або перевірити», – наголошує херсонка.

Випускниця школи № 32 налаштовувала себе на високі результати ще з дев’ятого класу. Вона розуміла, щоб отримати 180 і більше – треба працювати. Але у зв’язку зі стресом, війною та іншими складними подіями вже була не настільки впевнена.

«Я записала свої кінцеві результати на чернетку. І мені інструкторка допомогла перевірити свої результати за 200-бальною шкалою. Коли я побачила результати та вийшла з кабінету, то у мене був шок. Інструкторка намагалася зі мною поговорити, але я навіть кілька слів не могла зв’язати. Коли я спускалася сходами, щоб вийти з університету, то в мене з’являлися сльози на очах. На вулиці мене чекала мама і коли я до неї підійшла, то розплакалася. Вона не могла зрозуміти, чому я плачу, а у мене просто не було слів. Коли я розповіла, то раділи і члени родини, і мої друзі. Я також дуже щаслива», – додає дівчина.

Підготовка до іспиту з англійської мови

Світлана вже подала документи до п’яти вищих навчальних закладів України. На перше місце дівчина поставила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Дівчина хоче пов’язати своє життя з юриспруденцією.

Це наша гордість!

Ще у травні команда телеканалу «Херсон плюс» спілкувалася з одинадцятикласниками херсонських шкіл та представниками навчальних закладів. Вже тоді було відомо, що замість ЗНО діти знову складатимуть НМТ. Херсон вільний, але освітяни вирішили не створювати в місті пункти тестування і все це задля безпеки дітей.

Внаслідок війни та окупації кількість зареєстрованих дітей Херсонщини значно відрізняються від довоєнних років. Кривий Ріг, Умань, Київщина, Одещина, Тернопільщина, Львівщина та інші регіони України цього року приймали випускників херсонських шкіл для складання НМТ.

Максим Кирпенко, директор Херсонського РЦОЯО

«До війни Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти займався організацією проведення тестувань в Херсонський і Миколаївських областях, а також дітей з тимчасово окупованої АР Крим. За статистикою 2018-2021 років, в середньому щороку ми реєстрували від 10 до 12 тисяч учасників з Херсонщини. Таку ж цифру ми мали й по Миколаївщині. Зараз, по завершенню опрацювання документів потенційних випускників з основного періоду реєстрації, ми маємо сумарно з двох областей близько 6,5 тисяч учасників. Тобто фактично кількість вступників зменшилася в 3-4 рази», – каже директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Попри повномасштабне вторгнення та суцільний стрес, випускники херсонських шкіл довели, вони не гірші за інших дітей і навіть на дистанційному навчанні можна отримати гарні знання. Тож у 13 школах Херсонської області випускники набрали найвищі бали з національного мультипредметного тесту. Мова йде не лише про навчальні заклади Херсона, а й області.

«Якщо говорити за Херсон, то по 200 балів набрали учні зі шкіл № 24, 31, 52, 32, 46. Також є кілька учнів з ліцеїв, зокрема: фізико-технічного ліцею, академічного ліцею імені Мішукова, наукового ліцею обласної ради. Якщо говорити за навчальні заклади Херсонської області, то цього року до 200-бальників увійшли випускники Одрадокам’янського ліцею, Нововоронцовського закладу повної загальної середньої освіти №2, ліцею №2 Таврійської міської ради, Олешківського ліцею № 2 та Лиманецького ліцею Дар’ївської сільської ради», – наголошує Максим Кирпенко.

Загалом поки відомо про 34 учнів, які отримали по 200 балів з різних предметів. У деяких школах є по двоє-троє таких випускників. Також є діти, яким вдалося отримати по 200 балів не лише з одного, а й двох чи трьох предметів.

Зокрема, під час основної сесії максимальну кількість балів з трьох предметів – 600 вдалося набрати випускниці Отрадокам’янського ліцею (Тягинська громада Бериславського району Херсонщини) Яні Папіш.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *