З 1 квітня в Україні запрацювала Програма медичних гарантій

«Пацієнт користується – НСЗУ платить». Відтепер українці зможуть отримати спеціалізовану медичну допомогу з понад 20-ти напрямків абсолютно безкоштовно. З 1 квітня вперше в країні запрацювала Програма медичних гарантій. Що зміниться у лікарнях, які правила повинен знати пацієнт та як працюватиме реформа в умовах поширення коронавірусу?, – під час онлайн прес-конференції розповіли представники Національної служби здоров’я України.

Програма медичних гарантій побудована за принципом загального медичного страхування та формується за рахунок податків. Тож скористатися нею можуть всі громадяни країни: працююче населення, діти, пенсіонери. Головна вимога – наявність укладеної декларації з сімейним лікарем.

Проте є виключення. Без направлення від лікаря первинки або сімейного лікаря спеціалізовану медичну допомогу відповідно до показань можна буде отримати на безоплатній основі при зверненні до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога. Правило «наявності декларації» не поширюється і при наданні екстреної медичної допомоги.

Зміниться система роботи і для медичних працівників. Згідно нової моделі фінансування, розподіл коштів між лікарнями відбуватиметься за рівнем якості надання послуг та їх різновидом. Таким чином медичний заклад отримуватиме гроші за кожного пацієнта окремо, згідно його лікарняного рахунка

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *