Змішана форма та повна дистанційка: як у Херсоні та на Херсонщині планують навчати дітей
Замість вчителя та дошки – гаджети, а письмових контрольних робіт – онлайн-тести! Вже третій рік поспіль навчальний рік у прифронтовому Херсоні вимушені починати в онлайн-форматі. А все через щоденні обстріли, зруйновані школи та відсутність місць, де дітям та вчителям буде дійсно комфортно, безпечно.
«Наразі всі зусилля спрямовані на забезпечення фізичної безпеки дітей та організацію якісного дистанційного навчання. Це дійсно єдиний можливий варіант в умовах поточної безпекової ситуації в нашій громаді. За батьками також залишаємо право вибору, тобто вони можуть перевести дитину на екстернат чи сімейну форму навчання», – розповіла начальниця управління освіти Херсонської міської ради Наталя Журженко.
Тисячі першокласників у школах Херсона
Попри всі виклики та незручності, разом зі школами Херсона новий 2024/2025 навчальний рік починають понад 22 000 учнів. Їхня кількість може як збільшуватися, так і зменшуватися під час освітнього процесу.
«Станом на 28 серпня, управління освіти спільно з керівниками закладів освіти формує мережу класів закладів загальної середньої освіти. Освітнім процесом плануємо охопити понад 22 000 учнів, із яких за кордоном – 10915 дітей, а у громаді – 4680. Щодо першокласників, то на 2024/2025 навчальний рік зарахували 1096 дітей, із них – 344 перебувають у Херсоні», – каже пані Наталія.
Діти, які евакуювалися за кордон, змушені навчатися у місцевих школах Польщі, Франції, Німеччини та інших країн, де вони перебувають. Поєднувати для дітей два навчальні заклади важко і майже не залишається часу на дозвілля та розваги. Проте, досить часто батьки вагаються: чи варто забирати документи з української школи… У такому випадку управління освіти пропонує інший шлях.
«Батьки учнів можуть обрати навчання за спрощеною програмою. Вона дає змогу зменшити навчальне навантаження на учнів. Діти зможуть очно навчатися в країні перебування та водночас дистанційно вчити українознавчі предмети. Зокрема, українську мову та літературу, історію України, захист України, географію тощо. Окрім цього, предмети з іноземних шкіл перезараховуватимуть. Аби обрати спрощену програму, батьки учнів мають написати відповідну заяву на ім’я керівника закладу загальної середньої освіти», – додають освітяни.
В деяких громадах області сядуть за парти
Загалом майже 58 000 дітлахів Херсонщини навчатимуться в рідних школах дистанційно. Проте, в деяких громадах Херсонщини учні все ж таки сядуть за парти. Адже з другого вересня на деокупованій Херсонщині три школи почнуть працювати у змішаній формі навчання, ще дві – відкриють двері незабаром, одразу після завершення ремонтних робіт. Про це повідомляє начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Майже 500 дітлахів нарешті сядуть за шкільні парти. А для 50 першокласників перший урок відбудеться в школі, а не за монітором компʼютера. Цьогоріч будуємо чотири укриття, ще одне – ремонтуємо. Також розпочинаємо будівництво п’яти нових укриттів у сільських громадах та чотирьох підземних шкіл у Херсоні. Та ще проєктуємо будівництво восьми нових укриттів», – повідомив пан Олександр.
Нагадаємо, раніше команда телеканалу «Херсон плюс» спілкувалася з вчителями, які попри окупацію, відсутність зв’язку, інтернету та обстріли продовжували навчати дітей за українською програмою. Що більше, вони підпрацьовували для них психологами, аби допомогти зосередитися на завданнях та отримати знання.
Читайте детальніше у матеріалі за посиланням: «Сміливі навчати і вчитися: як викладачі херсонських шкіл оговтуються після окупації»
Автор: команда «Херсон плюс»