Буденні речі з військовою історією. Музей воєнного дитинства відкрив виставку у Херсоні

Директорка Музею воєнного дитинства в Україні Юлія Скубицька ознайомлює херсонців з експонатами виставки, що представлені у літературному відділі обласного краєзнавчого музею. Книжки, іграшки та одяг – всього до експозиції увійшло 25 предметів щоденного користування та з кожним у дітей асоціюється власне воєнне життя.

Музею воєнного дитинства – єдиний культурний заклад у світі, що збирає свідчення людей, на дитинство яких вплинула війна або які досі живуть у зонах військових дій. За ініціативи Ясмінка Галіловіча від 2017 року заклад працює у місті Сараєво (Боснія і Герцеговина), а вже у 2020 його представництво з’явилось в Україні та стартували перші виставки, серед яких і Херсон.

Кожна історія – ексклюзив і не містить вигадок, адже формується виключно на основі людських розповідей. Інколи розмови тривають годинами, проте біля кожного експонату дослідники залишають головний сенс. Для прикладу пані Юлія звертає нашу увагу на книжку від Євгенії з Авдіївки. Її історія максимально коротка – всього чотири речення.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *