«Дистанційка – не перепона для успіху»: історії трьох випускників з Херсона, яким вдалося отримати 200 балів на НМТ

Бажання отримати знання, вступити до омріяного університету та стати кращим спеціалістом виявилися сильнішими за стрес та страхи через війну. Це на власному прикладі доводять випускники херсонських шкіл.

На момент початку повномасштабного вторгнення діти навчались у 9-х класах, а зараз вони – абітурієнти, майбутні студенти університетів як України, так і Європи.

Команда телеканалу «Херсон плюс» поспілкувалася з трьома херсонськими 11-класниками, які отримали на Національному мультипредметному тесті рекордні 200 балів. Ми дізналися про те, як війна вплинула на їхні плани, чи вистачало дистанційного навчання протягом двох років, які професії обрали для себе.

Єдині в Херсоні 200 балів з іспанської

Таким результатом може похизуватися випускниця Херсонського академічного ліцею імені Мішукова Любов Величанська. Дівчина вивчає іспанську з восьмого класу і наголошує, що дуже пощастило з викладачкою, адже саме вона змогла прищепити любов до іноземної мови.

«Я прийшла у восьмий клас і взагалі нічого не знала про цю мову, а зараз вже і НМТ на 200 балів. Чому? Бо у розкладі іспанська була майже щодня. Враховуючи те, що ці заняття відвідували п’ять-шість учнів, то вчителька приділяла увагу кожному. Ми не лише вивчали правила, щось читали, а й практикувалися за розмовами. Обирали тему і вперед. Тільки під час практики ти розумієш, де маєш прогалини і що варто довчити. Напередодні НМТ я ще трохи відвідувала репетитора, але це більше для того, щоб остаточно вгамувати своє хвилювання», – розповідає Любов.

Любов Величанська

Через війну дівчина з родиною переїхала до Польщі, але Херсонський академічний ліцей вирішила не залишати і останні два роки навчалася на дистанційці. Нам розповідає, спочатку було незвично, адже не вистачало атмосфери живого спілкування.

«Так, під час пандемії ковіду ми також навчалися дистанційно, але тоді знали, що це все тимчасове. З війною відчуття зовсім інші…Ти виїжджаєш в іншу країну і не знаєш, чи зможеш хоча б колись повернутися до рідного Херсона. Найважче було адаптуватися у 9 та 10 класі, бо змінилося все твоє життя. Дійсно не вистачає спілкування з однолітками, уроків, спільного часу на перервах. Загалом не відчуваєш такої атмосфери ліцею. А в 11 класі я вже остаточно прийняла рішення, що треба вчитися і брати максимум від того, що дають вчителі», – каже випускниця.

Щодо знань, то вчителі завжди знаходили можливості, засоби, аби подавати матеріал легше, доступніше, цікавіше. Тому отриманого матеріалу в ліцеї Любові цілком вистачало.

«Наприклад, на уроках іспанської мови було багато розважальних моментів: дебати, треба було знайти спільну мову, перевдягалися, робили відео. Таким чином вивчали більше лексики, ніж заплановано у програмі, – ділится Любов Величанська. – Вчитель математики намагався якомога доступніше, простими словами пояснити всі складні правила, теореми. Також окремо створив канал у телеграмі, де ми разом розв’язували задачі, приклади. Тобто допомагав безоплатно підготуватися до НМТ. Різні презентації, тести тогорічних ЗНО чи НМТ проходили і з іншими вчителями. І це дуже класно.»

Національний мультипредметний тест Любов Величанська складала в Одесі. Зі слів дівчини, чотири години достатньо, аби написати та перевірити іспити з української мови, математики, історії України та іспанської. Радить майбутнім 11-класникам не хвилюватися, адже стрес тільки заважає.

Попри війну, дівчині вдалося закінчити ліцей із золотою медаллю, а також отримати гарні результати на мультитесті: 200 – іспанська мова, 175 – українська мова, по 160 – математика та історія України.

За роки навчання у ліцеї Любов Величанська також брала участь і перемагала у II та III етапах Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. А ось складання НМТ на максимальний бал не було ціллю, це стало приємним бонусом для нас обох – інакше бути просто не могло, каже Світлана Петренко, заступниця директора з навчально-виховної роботи, завідувач кафедри іноземних мов ліцею.

«Навчати Любу, як і усіх учнів 11 класу спеціальності «іспано-англійська філологія», було цілковитим задоволенням. Креативні, працьовиті, на позитиві, вони прагнули досконалого рівня володіння мовою. Любов – неймовірно обдарована дитина з винятковим чуттям рідної та іноземних мов. Мене завжди вражали здібності Люби до запамʼятовування, тому жодних сумнівів у її знаннях у мене не виникало. Єдине, що могло завадити – це технічні моменти або ж психологічний фактор, адже чотири іспити поспіль складно успішно скласти навіть дорослому, а це ж діти. Знання мов для неї – це інструмент взаємодії з навколишнім світом і його пізнання під іншим кутом. Я вдячна Любові за такий неймовірний результат і бажаю легких перемог у житті», – каже Світлана Петренко.

Наразі дівчина обирає вищий навчальний заклад в Європі. У пріоритеті – філологія, менеджмент. Також розглядає поєднання ІТ та іноземних мов, адже ці спеціальності завжди будуть затребувані.

Обожнює математику та грати у шашки

17-річний випускник Херсонського фізико-технічного ліцею Єгор Максимов отримав 200 балів на іспиті з математики. І не дивно, адже це його улюблений предмет ще з третього класу, саме задля вивчення математики хлопець перейшов зі звичайної школи до фахового ліцею.

Також хлопцю вдалося отримати 197 балів з історії України, 163 – з української літератури та 157 – з української мови.

«Я люблю розрахунки, де треба більше помислити, застосувати різні теореми і знайти правильне рішення. Наша Лариса Іванівна – дуже чудова вчителька, вона так зрозуміло все розповідала, не треба було ніяких репетиторів. Щотижня один урок ми виділяли саме для розв’язування тестів з НМТ. Щодо історії України, то я займався додатково з репетитором у форматі онлайн. А ось вивченню української мови та літератури багато часу не приділяв. Вирішив, що буде так, як має бути і все», – каже Єгор Максимов.

Єгор (у блакитній сорочці) з однокласниками

Окрім навчання херсонець обожнює шашки, він вже 10 років професійно займається і відвідує різноманітні змагання, де вдається здобути призові місця. Натомість своє життя планує пов’язати із комп’ютерною інженерією. І попри те, що проживає у Болгарії, серед усіх вищих навчальних закладів обрав для себе Київський політехнічний інститут.

Зі слів вчительки Лариси Тихонової, Єгор ще у восьмому класі проявив свої здібності до математики.

«Він цілеспрямований і працьовитий учень, завжди активний на уроках, готовий відповісти на мої питання. І тому його 200 балів з математики не стали для мене і класу несподіванкою», – каже пані Лариса.

Мріє стати фізіотерапевтом

Марія Луняка – одна з п’яти цьогорічних випускників Херсонського академічного ліцею імені Мішукова, якій вдалося отримати 200 балів на іспиті. Окрім трьох обов’язкових (математика, українська мова та історія України), вона складала ще й англійську, яка і принесла такий бажаний результат.

«Англійську мову вивчаю з першого класу, не уявляю вже своє життя без неї. Я одночасно готувалася до Національного мультипредметного тесту та FCE. Я відвідувала різні вебінари, курси, займалася з вчителями. Тільки завдяки комплексній роботі вдалося досягти таких результатів», – наголошує випускниця.

Марія Луняка

Наразі Марія проживає в Румунії. Всі два роки війни дівчина вчилася виключно на дистанційці і лише останні кілька місяців відвідувала місцеву румунську школу. А ось мультитест складала у Бухаресті.

«Я трохи хвилювалася в ніч перед іспитом. А вже зранку вирішила: що знаю – напишу, досить цих непотрібних нервів. Загалом чотири години на іспити мені вистачило. Найбільше часу приділила математиці, бо це – трохи «не мій предмет», важкувато було. На українську мову, історію України та англійську витратила до 40 хвилин. Там не треба розрахунків, просто тести, але треба і з ними бути уважним», – каже Марія.

Дівчина радить учням, які надалі планують складати іспити з англійської мови, вже переходити на англомовний контент: читати книжки, переглядати фільми, слухати музику. Невідомі слова виписувати, адже так зручніше запам’ятовувати.

«Найскладніше в англійській – два останні завдання. Там пропонують перелік синонімів і в прогалини треба вставити те слово, яке підходить по контексту. І на граматику теж було непросте завдання, – розповідає Марія. – Напередодні іспитів ми з вчителькою розбирали ці синоніми, з’ясовували, які і коли краще використовувати. Також я розв’язувала тести, де були помилки, то слова виписувала, окремо до кожного значення з кембриджського словника і запам’ятовувала. Як варіант – зробити ще картки.»

Окрім 200 балів з англійської дівчина має непогані результати і з інших предметів. Зокрема, українська мова – 156 балів, історія України – 152, а математики – 143.

Дівчина довго обирала країну, університет та напрямок майбутньої професії. Проте, все ж вирішила залишатися у Румунії. Враховуючи те, що англомовного навчання в університетах майже немає, а румунську знає недосконало, тож доведеться рік витратити на вивчення мови і вже у 2025 отримувати професію.

«Наразі я вирішила, що хочу бути фізіотерапевтом. Це зовсім ніяк не пов’язано з іноземними мовами, з філологією. Спочатку думала повернутися в Україну, але війна триває. Навчання у медичних університетах Європи дороговартісне, тому вирішила залишатися в Румунії, вивчати мову і вже потім здобувати вищу освіту. Вірю, що у мене все вийде», – каже Марія Луняка.

Не менше у світле майбутнє Марії вірять і у Херсонському академічному ліцеї імені Мішукова. Там наголошують, високі бали дівчини – результат плідної роботи вчителів та учнів.

«Сучасні методи викладання іноземних мов у нашому ліцеї, цікаві форми проведення уроків, новітні засоби підготовки до НМТ, особиста зацікавленість ліцеїстки у вивченні англійської, – все це забезпечило Марії високий результат НМТ. Пишаємося досягненнями учениці: вона нещодавно склала FCE (іспит, відомий під назвою «Перший Кембриджський сертифікат») на рівень В2», – написали в «ХАЛ news».

А ось вчителька англійської мови Наталія Кузнецова зазначила, що Марія Луняка – відповідальна і старанна учениця, яка цілеспрямовано йшла до мети й досягла її.

«Марія Луняка є яскравим представником творчої та обдарованої молоді Херсона. Завдяки своїм видатним здібностям не лише демонструє прагнення до навчання та розвитку своєї особистості, а й досягає високих результатів. Маша має добру пам’ять, особистий світогляд, добре розвинуте абстрактне та критичне мислення, що є допомогою не лише для вирішення різних завдань НМТ, а й сприятиме успіху в майбутньому. Я як вчитель, просто намагаюся навчити дітей любити мову та культуру, не забувати про своє коріння й прославляти нашу батьківщину», – розповідає Наталія Кузнецова.

Херсонці – найкращі з кращих!

Цьогоріч 17 випускників закладів загальної середньої освіти Херсонської міської територіальної громади продемонстрували високий рівень знань під час складання мультитесту та отримали 21 найвищу оцінку. Зі слів начальниці управління освіти Херсонської міської ради Наталі Журженко, йдеться про школи №1, 24, 30, НВК №56, Фізико-технічний ліцей та Херсонський академічний ліцей.

«200 балів в національному тестуванні з математики отримали 9 учнів, з української мови – 4, з історії України – 2, з англійської мови – 3, з іспанської мови – 1 та з біології – 2. Пишаємось талановитими херсонськими випускниками та вчителями! Бажаємо нових звершень та невичерпної енергії в досягненні всіх найзаповітніших мрій!» – каже пані Наталя.

Команда телеканалу «Херсон плюс» приєднується до привітань. Бажаємо випускникам успіхів у вищих навчальних закладах, мрійте, досягайте і продовжуйте бути найкращими тільки вже студентами та фахівцями.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *