Крижана пастка. На річці Інгулець зграя лебедів помирає від лютих морозів

Січневі морози та снігопади дісталися Херсонщини. Вночі стовпчик термометру сягає до -15, а то й до -18С. Тож для тварин та птахів починається справжній період виживання. Надзвичайна ситуація сталася у селі Садове, що поблизу міста Херсон.

Саме там через різке зниження температури майже повністю замерзла річка Інгулець, а близько 150 лебедів стали заручниками криги. Про це редакції “Херсон плюс” розповіла місцева жителька села Садове Олена.

“Вчора сусіди побачили зграю лебедів, що згуртувалися поблизу невеликої ополонки замерзлої річки. Їх там близько 150, а можливо і більше. Вони за ніч примерзли до криги і не мають змоги відлетіти в інше місце. Ті лебеді, що за день якось відмерзають, то покидають річку, а інші залишаються на ласування для лисиць. До речі, які вже з`їли чимало лебедів”,- розповідає пані Олена.

Аби врятувати птахів від загибелі, жителі села Садове ще вчора, 19 січня, звернулися до ГУ ДСНС у Херсонській області. Представник їх вислухав, але жодних дій зроблено не було. Тож наразі лебеді залишаються у крижаній пастці.

“Ми розуміємо, що вчора було свято і рятувальники патрулювали біля місць пірнання. Але сьогодні ж вже не Водохреща і птахи можуть просто загинути. До того ж, щодня кількість замерзлих збільшується. Щоб хоча б якось зберегти птахів, ми їх приносимо їжу”,- додає місцева жителька села Садове Олена.

Не отримавши жодної допомоги від рятувальників, жителі звернулися до коаліції екологів Херсонщини. Член коаліції Ірина Зоря занепокоєна і впевнено заявляє, птахів ще на одну ніч залишати на замерзлій річці не можна.

“Різкі морози вдарили, тож птиця і не встигла відлетіти. Звичайно, птахів у біді залишати не можна. Ще година і вже стемніє, тож члени нашої коаліції негайно виїхали на місце перебування птахів, аби оглянути його та надати допомогу, хоча б у вигляді їжі. Так, завтра буде тепло, але чи доживуть вони до завтра?”- розповіла член коаліції екологів Херсонщини Ірина Зоря.

Також вдалося зв`язатися з керівництвом ГУ ДСНС у Херсонській області та детально розповісти про ситуацію, що склалася на річці Інгулець. Керівництво запросило точні координати місця перебування лебедів і запевнило, що туди буде направлена команда рятувальної служби, аби прийняти міри.

Члени коаліції та жителі Садове сподіваються, що бригада рятувальників сьогодні все ж таки прибуде на місце, а лебеді будуть врятовані.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *