Люди налаштовані позитивно й радіють гуманітарій солідарності, яку демонструє Україна

Волонтерська команда херсонських медійників добралася вже до другого села у Снігурівському районі, що на Миколаївщині

Снігурівка, як і Херсон опинилися в окупації в перші тижні війни. Але головна проблема в тому, що цей невеликий шматок Миколаївської області (а це сама Снігурівка та ще кілька десятків сіл) опинився відрізаний від свого обласного центру, проїзд на підконтрольну Україні території у цьому напрямку окупанти повністю перекрили ще на початку літа, а дорога до Херсона постраждала ще під час бойових дій в березні. Зрозуміло, за цей час її ніхто не ремонтував. Утім, проїхати ці 50 кілометрів складно, та можливо.

Ми були обурені, коли під час підготовки свого псевдореферендуму представники місцевої колаборантської влади вирішили приєднати Снігурівський район до Херсонської області. Тобто допомагати людям, які живуть у повній ізоляції вже півроку, вони самі не збиралися, українську гуманітарну допомогу не пропускали, українським волонтерам весь час вставляли палки в колеса. А ось коли знадобилося прогнутися перед путіним, заявили, що Снігурівка – це Херсонщина. Тому ми вирішили, що половина ресурсів нашого проєкту «Допомога селам на лінії фронту», який реалізує Спілка журналістів «Альтернатива», буде спрямована саме на села Снігурівського району”, – пояснює голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» Володимир Косюк.

Херсонщина – аграрний край, запаси продовольства та продукції, яку виробляють місцеві аграрії, в області чималий. Тому поділитися з сусідами з Миколаївщини, які опинилися в окупаційній пастці водночас добра і благородна справа.

Від спілкування з жителями невеличких сіл на березі Інгульца у нашої команди найприємніші враження. Люди не втрачають оптимізму, дякують Україні та Херсонщині за гуманітарну солідарність, не піддаються паніці, – розказує головний координатор волонтерської команди Херсона, керівник проєкту «Допомога селам на лінії фронту» Ірина Мєзєнцева. – Люди вірять та бачать, що Україна про них не забула.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *