«Ми готові прийти на допомогу!»

Спілка «Bevar Ukraine» об’єднала данців задля підтримки українців

Тільки уявіть – з одного боку сотні заявок від українців на електронній пошті, а з іншого – купа донатів та гуманітарної допомоги, що кожного дня приносили звичайні місцеві жителі та підприємці Данії. Тож спочатку у нашій спілці виник такий собі бум! Справжнім порятунком стало те, що до нас приходили волонтери, які готові працювати для українців і задля збереження людських життів. Ось так поступово ми і налагодили роботу», – розповідає волонтерка спілки «Bevar Ukraine» Олександра Стеффенсен

Одяг, ліки, тони продуктів харчування та навіть медичне обладнання – з перших днів благодійні організації Європи прийнялись активно допомагати постраждалим українцям від повномасштабного вторгнення Росії. Серед тих, хто не залишив нашу державу без підтримки і данська спілка «Bevar Ukraine». Команда зібралась разом і прийнялась закривати потреби одразу за чотирма напрямками, до яких входить не лише допомога цивільним, а й військовим. Три місяці активної роботи і ось вже данською допомогою забезпечені жителі Житомирщини, Львівщини, Київщини, Черкащини, Харківщини, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Луцька.

Волонтерство від першого пострілу на Сході України

«Bevar Ukraine» – одна з тих небагатьох європейських організацій, що була заснована саме для допомоги постраждалим від війни українцям. Зі слів пані Олександри, ця спілка – своєрідна реакція української діаспори та жителів Данії на події, що ще в 2014 році відбувались на Майдані Незалежності, території АР Крим та Сході України:

Для нашої команди війна на території України йде ще з 2014 року. Все почалось з медичних, гуманітарних вантажів для підтримки вимушених переселенців та військових, які постраждали у наслідок бойових дій. Так, вже тоді до окупованих населених пунктів нам вдавалось передати одяг, продукти харчування, ліки та інші необхідні речі.»

Після того, як значна кількість жителів Донбасу вимушено переїхали на підконтрольну територію України, допомога була зосереджена на соціальних закладах, серед яких: дитячі будинки, установи для людей похилого віку, лікарні та школи. Загалом команда спілки змогла задовольнити потреби 673 українських соцзакладів. Наразі спілка охоплює всю територію Данії, тож налічує 5 відділень, куди власне бажаючі можуть принести гуманітарну допомогу.

Коли ми дізнались про повномасштабне вторгнення Росії на територію України, вагань щодо допомоги навіть не було, адже попри те, що живемо в Данії, ми – українці! І в кожного з нас є знайомі, родичі, які так і залишились жити там. Спершу вони повідомляли нам чого наразі немає у тих же лікарнях, чого потребують внутрішньо переміщенні особи та заклади, що займаються їх прихистком. Так, звернень надходило дуже багато. Потім ми переключились на співпрацю з регіональними хабами і по можливості формували вантажівки за їх запитами. Зараз, коли надходить на емейл спілки великий запит, то ми проводимо збори, на яких вирішується чи варто витрачати кошти, аби придбати той чи інший товар у великій кількості. Це такий шалений кругообіг роботи»,- ділиться Олександра Стеффенсен

Наразі спілка співпрацює виключно з регіональними волонтерськими організаціями. Це дає можливість знати про індивідуальні потреби жителів кожної області та швидше надавати допомогу. Пані Олександра додає, все має бути офіційно, тож спочатку організації пишуть запити, де вказують весь перелік необхідного, а волонтери спілки формують та доставляють при першій нагоді:

Розумієте, ми формуємо гуманітарний вантаж виходячи з того, що маємо на складах або ж яку суму вдалось зібрати завдяки благодійним внескам. Якщо перші вантажівки, що відправлялись до України були наповнені всім (одяг, продукти харчування, ліки, засоби гігієни), то наразі ми відштовхуємось від прохань. Тож переважно машини від спілки завантажені продуктами харчування, що мають довший термін зберігання, засоби особистої гігієни, необхідні товари для малюків. Щодо одягу, то його було якось ну зовсім забагато, тож наступна поставка може бути влітку.»

Не забувають данські волонтери також і про лікарні. Завдяки оновленню обладнання у данських як державних, так і у приватних медичних закладах вдається переправити до України спеціальні ліжка для хворих, необхідне устаткування для лікарів. Активна робота дає свої результати – з 2014 року на територію України командою вже було передано 110 вантажівок і 2 літаки різноманітної допомоги, проте на цьому волонтерська команда зупинятись не збирається.

Підтримка – понад усе! Як допомагають українським переселенцям в Данії

Данці не лише відправляють волонтерські вантажівки до України, а й готові забезпечити базові потреби українських біженців у своїй країні. Зі слів Олександри Стеффенсен, українці не вважаються біженцями, а повноправними громадянами. Люди отримують право на життя, роботу та безкоштовну медицину до 2 років, а для дітей ще й влаштування до садочка чи школи. Щодо процесу оформлення всіх необхідних документів, то все вирішується повільно, адже система не була готова до такої кількості біженців.

До того ж, волонтери брали участь в облаштуванні житла для українців – розставляли, намагались зробити якомога комфортніше, аби люди не відчували себе біженцями. До благодійності активно долучаються й звичайні мешканці, підприємці.

Ми зазвичай даємо оголошення, як такий клич у соціальній мережі. Але варто розуміти, що радіо у вигляді спілкування між собою теж гарно працює. Приємно вражає те, що данці готові допомагати! Ми тільки запостили інформацію, що збираємо дитячий одяг, іграшки, харчування для малечі та домашніх тварин і вже за кілька днів склад був повний. За цей час активної волонтерської діяльності, люди вже знають всі наші склади, тож звертаються напряму», – каже пані Олександра

Більше того, спілці «Bevar Ukraine» вдалось налагодити контакт з магазинами. Тож, сьогодні в данських супермаркетах можна побачити тацю з написом «Допоможи Україні!», куди люди за власним бажанням приносять продукти харчування, засоби гігієни. Також власники магазинів готові віддавати продукцію, яка була трохи пошкоджена під час перевезення або потребує термінового вживання.

Це дозволило відкрити у Данії соціальні магазини для переселенців, де вони можуть взяти необхідні речі для їх родини абсолютно безкоштовно.

«Інколи буває, що під час розвантаження пакунки з продукцією рвуться і їх вже ніяк не можливо виставити на полиці для продажу. Тоді підприємці привозять їх до нашого магазину і ми вже ділимо між переселенцями. Ми публікуємо оголошення, що ось на цьому тижні безкоштовні магазини працюватимуть. І люди приходять, якщо їм щось потрібно. Навіть дівчата українські у цих магазинах чергують самостійно. Дотримуються порядку, розставляють товар та й таке інше. Більшість ще не мають роботи в Данії, а так вони зайняті ділом на користь для своїх же українців»,- ділиться волонтерка.

Можливості звичайних данців та підприємців не безмежні, саме тому волонтери вирішили проводити благодійні культурні заходи. Таким чином, їм вдається принести радість малечі та дорослим Данії, а також швидше зібрати необхідні суми на придбання

Так, ми часто проводимо якісь цікаві заходи. Наприклад, напередодні Великодня запросили малечу на майстер-клас зі створення печива та пасочок. А ось нещодавно влаштували благодійний концерт, за допомогою якого вдалось зібрати кошти на придбання «швидкої допомоги» для лікарні у Запоріжжі. Нам необхідно було 100 крон, натомість люди пожертвували 120, а це понад 400 тисяч гривень. Тож, авто для лікарів буде!» – каже Олександра Стеффенсен

Окрім цього, спілка «Bevar Ukraine» підтримує й інші благодійні ініціативи, спрямовані на покращення життя або дозвілля українських біженців. Саме тому на власній сторінці у Фейсбук вони діляться цікавими анонсами заходів, запрошеннями на гуртки та пізнавальні лекції.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.