Новий проєкт – «Волонтерство в окупації»

ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» розпочинає проєкт «ВОЛОНТЕРСТВО  В ОКУПАЦІЇ»

Його головна мета – підтримати волонтерську команду херсонських медійників, яка вже більше чотирьох місяців забезпечує продуктами харчування, засобами побутової хімії та особистої гігієни, ліками, дитячим харчуванням жителів Станіславської та Білозерської громад на Херсонщині, що знаходяться на лінії фронту.

Ще в середині березня 2022 російське вторгнення на південному заході України було зупинено на межі Миколаївської та Херсонської областей. До села Олександрівка Станіславської ТГ (яке стало полем бою й фактично знищено) – 40 кілометрів на захід від Херсона. З середини березня усі ці населені пункти та люди, які в них проживають були кинуті напризволяще. Працівники влади майже всі евакуювалися, власники крамниць (здебільшого жителі Херсона) зупинили свій бізнес й позачиняли магазини. Села на лінії фронту залишилися без постачання найнеобхіднішими товарами.

Ми піклуємося про українців, що живуть в селах на лінії фронту, й через різні обставини не змогли виїхати на підконтрольну територію. Серед таких «обставин» – зовсім старенькі, хворі (а інколи й лежачі) дідусі та бабусі, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, ВПО – залишилися без даху над головою, без грошей і документів, бігли з практично стертих з лиця землі сіл Олекандрівка, Киселівка, Правдине у тому, в чому були до Станіславу, Білозерки, Комишан…

Волонтерська команда херсонських медійників працює вже 4 місяці. За цей час ми  відправили на села на лінії фронту 21 вантажну та 23 легкових авто, а це приблизно 30 тон продуктів харчування.  Ми значно розширили географію сіл – якщо в квітні-травні це були лише Софіївка та Станіслав, то зараз ми опікуємося більш ніж в 10 селами. В цих селах зараз живуть чимало ВПО, які були вимушені покинути свої зруйновані домівки із стертих з лиця землі Олександрівки, Правдиного, Киселівки. Запитів на допомогу стає все більше і коштів для закупівлі продуктів харчування не вистачає. Попереду зима й селянам саме в вересні-жовтні будуть потрібні сіль, цукор, олія для переробки овочів та фруктів, для того, щоб робити «закрутки».

Також ми опікуємося біженцями, які тепер живуть у Херсоні – це ВПО із сіл не лише Херсонської області, а й із сусідньої Миколаївської – зі Снігурівського району.

Проєкт реалізується у рамках проєкту «Громадськість за демократизацію»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.