Окупація Херсона – не привід залишати домашніх улюбленців!

Як волонтери «Help animals» рятують життя тваринам у часи війни

Перші дні війни ми приїздили до наших тварин під звуки сирен. Це було дуже складно морально та і взагалі страшно. Але ми розуміли, що коти та песики нас чекають і потребують допомоги», – ділиться з нами херсонка Ніка Краюшкіна, яка вже кілька років поспіль опікується безпритульними тваринами.

За її ініціативи у Херсоні створено громадську організацію «Help animals». Разом із командою волонтерів Ніка забирає покинутих тварин, лікує, годує та знаходить для них люблячих господарів. Повномасштабне вторгнення рашистів на територію України та окупація міста Херсон не вплинуло на роботу зоозахисників і вони продовжують рятувати життя чотирилапим друзям.

Допомога та порятунок тварин сильніші за страх!

У часи війни кількість покинутих собак та котів збільшилась, а разом із тим і підопічних громадської організації. Так, зараз вони опікуються близько 40 тваринами, а деяких вдалось влаштувати до притулку або ж у родини на перетримку. Попри відсутність необхідних товарів, представники ГО знаходять різні шляхи, аби тварини не відчули цього дефіциту. На що вже витратили 113 186 гривень.

Наші волонтери – справжня команда. За 34 дня військових дій жоден з них не виїхав і продовжує працювати на благо тварин. Такі необхідні зоомагазини зачинені або ж вже порожні. Тож, знайти звичайний корм, наповнювач для туалету – справжній квест. Ми розділяємо обов’язки між собою,  що дозволяє швидше закривати потреби та робити всі справи», – ділиться Ніка Краюшкіна.

Куди складніше наразі з ліками та отриманням ветеринарної допомоги. Варто враховувати, що більшість ветеринарних клінік не працює через війну, а деякі не можуть надавати послуги у повному обсязі через відсутність медикаментів. Що негативно позначилось на стерилізації тварин та проведенні операцій. Та навіть це не стає на заваді волонтерів «Help animals».

На четвертий день війни я знайшла собаку Анжелу, яка потрапила під колеса транспорту. Скільки днів тварина пролежала покинутою – невідомо. Кілька днів вона знаходилась у нас, а за 2 тижні їй призначили операцію. Все вдалось зробити, зараз тваринка не перетримці»,- додає пані Ніка.

Більше того, волонтери приймають заявки від херсонців, які не мають можливості придбати корми, наповнювачі та іграшки для своїх улюбленців. Вони все закуповують, а у вільну хвилину займаються доставкою.

За словами пані Ніки, залишатись з тваринами у Херсоні все складніше. І це не лише через відсутність запасів, а й нестабільної ситуації:

Розумієте, пункт перетримки нашої громадської організації знаходиться на Шуменському, поблизу нафтозаводу. Ми не знаємо планів окупантів і що завтра вони захочуть знищити у нашому місті. Тож немає гарантій, що під час обстрілів туди нічого не потрапить і не спричинить пожежу.»

Налагодження зв’язків з іноземцями – гарант щасливого майбутнього для тварин

Врятувати життя тварин від обстрілів та агресії окупантів можливо лише у випадку евакуації, впевнено заявляють волонтери ГО. Саме тому від перших днів війни вони розпочали масштабні пошуки колег, однодумців з інших регіонів України, які наразі знаходяться у безпеці.

Так, наші волонтери розглядають варіанти евакуації зі своїми родинами. Та хочу зазначити, що чотирилапих підопічних ми ні в якому разі просто так не покинемо помирати. Нам вдалось зв’язатися з деякими зоозахисниками, які працюють на території Західної України. Нам потрібно розуміти, скільки котиків та собачок вони готові прийняти і загальну картину притулків. Процес пошуків та переговорів не припиняється», – ділиться пані Ніка.

Західна Україна – не єдині двері, в які намагаються достукатися херсонські зоозахисники. Куди комфортніше та краще тваринам буде закордоном. Наразі на сторінці ГО систематично з’являються пости-прохання іноземною мовою, в яких йдеться про необхідність надання допомоги.

Ми розуміємо, що ситуація на території України може кардинально змінитись. Тож, ми шукаємо шляхи виходу на зв’язок з іноземними зоозахисниками. Впевнені, що у нас все вийде і наші коти та песики зовсім скоро будуть у повній безпеці та матимуть усе необхідне для нормального життя. Поки жодного відгуку від іноземців та ми не полишаємо надій і віримо у краще»,- додають волонтери.

Зазначимо, не всі тварини переносять довготривалий переїзд з легкістю. Для деяких це великий стрес, який може негативно відобразитись на здоров’ї. Особливо це стосується тварин, які нещодавно перенесли операцію або знаходяться на лікуванні.  Саме тому доки одні налагоджують зв’язок, інші – вже на зібрані кошти закуповують клітки, сумки, що необхідні для безпечної евакуації.

Простягни лапу допомоги маленьким хвостикам!

Вирішити всі проблеми самотужки волонтерам не під силу. Тож, вони звертаються до наших глядачів з проханням – не бути байдужими і допомогти евакуювати тварин.

Маєте контакти зоозахисників із Західної України або Європи? Діліться! Відмовтесь від кави чи смаколиків і перерахуйте 30, 50 чи 100 гривень на підтримку котика і собачки. Для цього залишаємо вам рахунки власниці ГО «Help animals» Ніки Краюшкіної:

Картка у Монобанку‌ 4441114453947408

‌Iban UA873220010000026206308016283

‌Nika Krayushkina

Картка у Приватбанку 5457082227886673

‌Iban UA303052990000026207885285921

‌‌Nika Krayushkina

‌PayPal [email protected]

Якщо ж маєте знайомих ветеринарів або власників зоомагазинів  – також діліться контактами. Також волонтери закликають херсонців не залишати своїх тварин вдома і під час евакуації обов’язково забирати з собою. Разом ми сила!

Автор: команда “Херсон плюс

Можливо, вам також сподобається…

1 Response

  1. Фокс :

    Вранье. Не было никакого митинга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.