Поштарка, яка стала волонтером!

Нарешті ми можемо показати обличчя і назвати ім’я нашої сміливої помічниці. Ірина Зубко, жителька села Кизомис, поштарка, яка стала волонтером!

До війни, як і всі українці, родина пані Ірини займалась домашніми справами, ходили на роботу, мріяли про майбутнє своїх дітей.

Я не поїхала з села, хоча мені старша донька казала: виїжджай. Не поїхала тому, що на кого я повинна була залишити своїх односельчан? У них була і залишається надія, що все буде добре. Я викручувалась на роботі як могла, щоб їм зібрати готівку на виплату пенсій, соц. виплат, дитячих. Працюю поштаркою вже багато років. Було дуже тяжко їм пояснювати чому вчасно не видавалась готівка», – не приховуючи емоцій розповідає жінка.

Найбільшим потрясінням для родини стало сусідство з ворогом. Вони розмістили свій блокпост всього в 50-ти метрах від будинку. Тож зайвий раз виходити на вулицю їм не хотілось.

Люди просили мене організувати хоч якусь допомогу, забезпечити хоча б хлібом та крупами. Одним словом стати одночасно рупором села і волонтером . Я взяла на себе таку відповідальність, бо не могла вже дивитися як люди тиняються вулицями немов примари. А я ж знаю кожну родину, їх потреби та можливості. Бо професія поштарки вимагає кожного жителя знати в обличчя. Жива розмова декому просто необхідна, особливо літнім людям», – додає пані Ірина

Суттєву допомогу громада отримала від волонтерів. Ірина Зубко дізналася від жителів сусідніх сіл, що їм доставляють продукти харчування. Тож отримала контакти, зв’язалася з волонтерською командою херсонських журналістів і вже через тиждень до села приїхала довгоочікувана допомога.

Люди раділи тій допомозі, як діти. Пенсіонери не стримували сліз, малеча не відходячи від магазину відкушували та їли хліб – все було так, як ми читали в книжках про війну», – згадує Ірина Зубко.

Після деокупації правобережної Херсонщини співпраця з волонтерською командою херсонських журналістів не закінчилася. Жителі Кизомиса так само потребують допомоги! На щастя є небайдужі міжнародні організації та фонди, які не залишають людей в біді!

«Підтримка деокупованих сіл Херсонщини» – проєкт ГО «Спілка журналістів «Альтернатива», що реалізується в межах програми «Шелтер», що впроваджується Фонд Східна Європа, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії через Посольство Королівства Данія в Україні Embassy of Denmark in Ukraine.

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *