Проект херсонської еко-команди «Місце зустрічі – Україна!» успішно стартував!

«Після цієї зустрічі дуже багато підлітків писали нам в особисті повідомлення та дякували. Приємно, що ми можемо допомогти чимось людям, а зокрема нашим одноліткам. Бо ми чудово розуміємо, що вони відчувають з 24-го лютого… Адже ми також це переживаємо… Наша мета – емоційна підтримка. І наша ідея спрацювала. Тому попри всі складнощі ми продовжимо працювати над втіленням даного проекту», – херсонська еко-команда «Zero Waste School Херсон».

Еко-команда «Zero Waste School Херсон»

Херсонська еко-команда «Zero Waste School Херсон» провела першу зустріч із зірковим гостем у рамках проекту «Місце зустрічі – Україна!». До онлайн-спілкування долучилося понад 50 підлітків, які були вимушені виїхати з окупованих територій чи зон активних бойових дій. Хто став першим спікером заходу, про що спілкувалися діти та наскільки важлива дана ініціатива? – Подробиці читайте далі у матеріалі.

Афіша проекту «Місце зустрічі – Україна!»

Через ракетні обстріли реалізація проекту була під загрозою 

Керівниця еко-команди «Zero Waste School Херсон» Ольга Демченко ділиться, втілення проекту було заплановано на серпень-вересень, однак терміни довелося змістити через непередбачуваність подій довкола. Відсутність стабільного зв’язку, перебої електроенергії та постійні повітряні тривоги – все це змушувало спікерів і організаторів постійно відкладати зустрічі на невизначену дату.

 В якійсь момент ми вже були не впевнені, що все вдасться. Бо коли в тебе визначена дата та час і ось наче все добре й зустріч має відбутися за декілька хвилин – починається масовий ракетний обстріл території нашої країни… Чи варто казати, що в цьому випадку робить кожен з нас? Звичайно, ховається в укриття… До речі, саме так було зірвано перше спілкування з нашим героєм, але ні він, ні ми не відступилися і врешті все вдалося», – говорить пані Ольга.

Керівниця еко-команди «Zero Waste School Херсон» Ольга Демченко

Першим зірковим гостем проекту став відомий психолог Олексій Удовенко. Серед підлітків він відомий своїм блогом у соціальній мережі «Tik Tok», де інформативно освітлює кейси з психології.

Я давно спостерігаю за паном Олексієм, його діяльністю в інтернет-мережі. Він викладає дуже корисну інформацію відносно психології в цікавій та доступній формі. Крім того він записує підкасти та приймає участь в різних проектах, – розповідає 16-річна учасниця еко-команди Вікторія Коваль. – Тому коли ми зустрілися з ним на одному з заходів у Львові, я не могла не запросити його до участі в нашому проекті. Адже це дуже крутий спікер!».

Учасниця еко-команди «Zero Waste School Херсон» Вікторія Коваль з психологом Олексієм Удовенко

Дівчина додає, існує стереотипна думка, що психологія цікава лише дорослим. Однак це зовсім не так. Сучасні тинейджери із захопленням ставляться до вивчення аспектів цієї науки аби розуміти свій моральний стан та процеси, які впливають на нього. Також це допомагає легше встановлювати контакт з людьми довкола для подальшого спілкування.

Таку думку розділяє і інший учасник херсонської команди 15-річний Роман Кисловський:

Я вже давно підписаний на пана Олексія у «Tik Tok». І для мене можливість з ним поспілкуватися була дуже класною. Додам, що ми запрошували учасників нашого проекту на зустріч конкретно з цим спікером, вказуючи хто він та про що буде розповідати. Це не було сюрпризом. Тому до спілкування доєдналися підлітки, зацікавлені саме цим героєм».

Учасник еко-команди «Zero Waste School Херсон» Роман Кисловський

«Поговоримо про війну…»

Темою спілкування дітей з Олексієм Удовенко стало – як війна впливає на психологічний стан? Ольга Демченко не приховує, для неї подана інформація була складною для сприйняття, однак підлітки навпаки – з захопленням в очах, всі як один затвердили, що це була неймовірна подача та все було зрозуміло. А цей момент, для організаторки проекту, є найбільш важливим аргументом. Бо саме для цього вони і шукають не просто спікерів, з якими вдасться домовитися про зустріч – а саме, розмова з якими буде цікавою для підлітків. І перша зустріч себе виправдала у повному обсязі.

Афіша онлайн-зустрічі з психологом Олексієм Удовенко

Зустріч була поділена на два етапи: перша – розповідь спікера, а друга – жива бесіда у вигляді «питання-відповідь». Зокрема, я йому розповіла як наша команда складно пережила масовий удар ракетами по Києву… Діти були налякані й ще довго не могли морально відпустити цей стан. І він розклав нам цю ситуацію «по полицям» й надав певні життєві поради, – зазначає пані Ольга. – Загалом же, під час зустрічі Олексій Удовенко розповів про те, які тривожні стани в людини можуть виникати під час небезпеки, як з ними справлятися та виходити найбільш безпечно для себе. Також окрему увагу герой приділив аспекту роботи над собою, аби довготривале психоемоційне відчуття не перейшло у психоматичне захворювання. Пан Олексій неодноразово наголошував нам, що будь-які емоції які ми переживаємо – це нормально, але в них не потрібно «губитися надовго».

А ось питали діти у психолога досить різні моменти. Серед них було і як справитися з безсонням через страх раптової повітряної тривоги, і чи нормально реагувати на загрозу істерикою, і як допомогти батькам у такий складний час.

Скріншот онлайн-зустрічі з психологом Олексієм Удовенко

Мені що найбільше запам’яталося та що я записав для себе – це поради пана Олексія про те, як заспокоїти себе та вивести людину зі ступору. В першому випадку, наприклад це вправа «Дихати квадратом», а в другому – спілкуватися з такою людиною коротко, просто, не складними реченнями та в приказному тоні», – ділиться Роман Кисловський.

Особливо корисною дана зустріч стала для учасника еко-команди «Zero Waste School Херсон» Костянтина Кльови. 14-річний хлопець виїхав з окупованого Херсона лише у вересні, при цьому важкий та довгий евакуаційний шлях він подолав без батьків.

Мені було не досить легко адаптуватися під звичайне життя. Сім місяців в окупації відобразилися і на звички, і на поведінку… Тому спілкування з Олексієм Удовенко було дійсно важливим для мене. Більш за все мене цікавило як себе контролювати, аби не закриватися у собі та як відпускати накопичений стрес, щоб надія на краще не зникала, – зазначає Костянтин.

Учасник еко-команди «Zero Waste School Херсон» Костянтин Кльова

Додамо, що на початку онлайн-зустрічі всі учасники мали змогу познайомитися між собою та обмінятися контактами. Для цього Вікторія Коваль спеціально створила інтерактивну дошку-пазл. Про це говорить так: «На ній діти залишали посилання на свої соціальні мережі, певні моменти про себе та актуальні місця знаходження. Впевнена, що це допоможе нам всім відшукати нових друзів. А після Перемоги зустрітися в єдиному місце – Україні. Недаремно ж ми саме так назвали наш проект!».

Далі – більше!

Керівниця «Zero Waste School Херсон» Ольга Демченко зазначає, їх команда продовжує також роботу і над іншими проектами. Зокрема, нової форми втілення набула ініціатива з надання гуманітарної допомоги переселенцям з Херсона.

Через соціальні мережі ми відшукали наших земляків, які наразі проживають в західній частині Україні та запропонували їм допомогу. Пріоритет – родини з дітьми, бо саме під їх потреби ми сформували спеціальні набори з продуктами харчування та засобами гігієни. Але ми не хочемо їх просто роздати і все. Це буде повноцінний захід на 2-3 години, де люди зберуться поспілкуватися та провести цікаво час. Такі теплі зустрічі з затишною атмосферою, впевнена, потрібні всім як ніколи раніше», – ділиться пані Ольга.

Не полишає команда і екологічний напрямок своєї діяльності. Сьогодні учасники спільноти приділяють цій темі більше часу онлайн – створюючи відповідні пости у соціальних мережах. Наприклад, до Всесвітнього дня Чорного моря «Zero Waste School Херсон» підготували відео, де розповіли як кожен нині може долучитися до порятунку нашого улюбленого моря навіть не перебуваючи на Херсонщині.

Відео еко-команди «Zero Waste School Херсон» до Всесвітнього дня Чорного моря

І це ще не все. Незабаром ми будемо ділитися нашим екологічним досвідом з колективами чотирма шкіл на Західній Україні. Це буде як просвітницький досвід, так і практичний. Бо кілька з цих освітніх закладів отримали спеціальний прес для переробки пластикових кришечок. Ми ж працювали на такому в нашій майстерні у Херсоні, – додає Ольга Демченко.

Крім того херсонські еко-активісти продовжують збирати кришечки від пластикових пляшок, які незабаром знадобляться для реалізації ще одного грандіозного проекту «Пластикожуй».

Афіша проекту «Пластикожуй»

Ця ініціатива буде втілена завдяки підтримки компанії в Ужгороді, яка спеціалізується на переробці вторинної сировини. Прийняти участь в ньому може кожен бажаючий, умови прості та опубліковані на нашій сторінці в соціальній мережі «Facebook». А за наданий пластик учасники ініціативи отримують унікального янгола-охоронця з власноруч зібраного та переробленого пластику. Також частина зібраних кришечок піде на створення великого ангелу з написом «Херсон – це Україна!», яку ми плануємо розмістити у нашому місті до кінця року. Тобто це буде такий спільний «Пластикожуй»: люди будуть надсилати компанії кришечки, а ми їх зачищати та сортувати».

Також еко-команда замовила за власні кошти на цьому підприємстві 100 брелків у вигляді мапи України та написом «З Херсоном в серці». Їх еко-активісти планують продавати, а  виручені кошти спрямувати на допомогу ЗСУ.

Наприкінці нашої розмови Ольга Демченко наголошує, рушійною силою в команді є саме діти. Попри свій юний вік ці маленькі українці вже знають чого бажають для своєї країни.

Вони дуже подорослішали за ці дев’ять місяців і навіть самі цього не розуміють…  І для них, те що вони роблять є дуже важливим. Вони готові відкласти свої особисті справи заради будь-якого нашого проекту чи заходу. Впевнена, саме в таких дітях – майбутнє нашої країни!», – говорить пані Ольга.

В свою чергу учасник еко-команди «Zero Waste School Херсон» Костянтин Кльова зазначає наступне:

Ми постійно щось робили в рідному місті… І через війну ми мали це припинити?! Ні, навпаки, необхідно робити більше! Аби підтримати людей в окупації, аби заохотити жителів деокупованих територій повертатися додому та не залишатися на чужині та врешті, аби пришвидшити нашу Перемогу! Це важливо! Тому сьогодні ми всі потрібні нашій країні, незважаючи на вік, місце знаходження чи соціальний статус».

Автор: команда “Херсон плюс”

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *