Сміх замість відчаю! Херсонець збирає кошти на підтримку волонтерів за допомогою комедійних стендапів

«Я завжди розповідаю про Херсонщину, про своїх земляків, які попри окупацію та постійні утиски чинять супротив. Хочу донести своїм глядачам реальну інформацію про ті умови – умови виживання, в якому опинились наші люди. Я акцентую увагу на тому, що херсонці не хочуть до Росії, що вони категорично проти нової влади. І що назва мого концерту «Херсон – це Україна» – не просто заїжджанні фрази»…

Знайомтесь, це херсонський стендап-комедіант Слава Бу, який тримаючи мікрофон у руках збирає сотні  і тисячі гривень на підтримку українських волонтерів. До 24 лютого його життя було наповнене організацією концертів, веселощами публіки та написанням комічних програм. Слава і сьогодні виступає перед глядачами, але тепер його заходи починаються не зі смішних історій, а з реалістичних розповідей про окупацію Херсонщини, а програма побудована на сатирі про херсонських політиків. З початку війни на рахунку хлопця вже десятки проукраїнських концертів, які проводяться задля підтримки як цивільних людей, так і Збройних сил України.

Волонтерство як спосіб подолання страху та відчаю…

На момент повномасштабного вторгнення стендап-комедіант перебував у Голій Пристані, де проживають його батьки. Адже 25 лютого він мав виступати у Херсоні зі своєю програмою та дарувати позитивні емоції глядачам. Зі слів Слави, інформацію про можливий наступ з боку Росії не сприймав серйозно і вважав це звичайною політичною спекуляцією:

«Я пам’ятаю, як 23 лютого в області ввели надзвичайний стан. Та навіть тоді у мене не було жодної думки про війну. Моя голова була зайнята підготовкою до майбутнього концерту, а потім поїздка до Києва та як завжди купа справ. Вже 24 лютого я прокинувся від метушні, в будинку. Мої батьки та бабуся щось активно обговорювали і сказали мені: «Війна почалась!» Я швидко зайшов у чати з київськими друзями і почав читати, що у столиці пролунали перші вибухи і люди масово шукають бомбосховища, аби врятувати життя. Весь час ми з друзями моніторили новини і коли я бачив як через Арабатську Стрілку заходить техніка Z, то мурахи шли шкірою. А коли читаєш, що вже є постраждалі серед українських військових, то це наганяло ще більшого страху».

Просидівши наступні два дні у чатах з новинами, Слава зрозумів, ситуація в області напружена і поїздка до Києва відкладається. Враховуючи ще й те, що Херсонщина опинилася в окупації з початку березня одразу почались проблеми з ліками та продуктами. Тоді хлопець вирішив, бути корисним для населення і подався у волонтерство.

«Гола Пристань – місто невелике. І про організацію волонтерських рухів я не бачив ніякої інформації. Тоді вирішив звернутись до міськради, де мені розповіли про групу місцевих жителів, які систематично займаються патрулюванням міста. Я долучився до них і спостерігав за порядком у своєму районі. Проте весь час не полишав надію переїхати до Херсона, адже знав, що там знадоблюсь своїм друзям, які вже волонтерили. Тож, знайшовши перевізника з човном, я відправився в Херсон і взявся до роботи», – ділиться стендап-комедіант

У той час, як одні волонтери активно збирали кошти, закуповували продукти та готували гарячі обіди, фронтом Славка стала херсонська пекарня. Саме там у колі досвідчених пекарів вони від самого ранку вимішували тісто, випікали хліб, а після свіжу продукцію роздавали херсонцям, які цього потребують. Хлопець каже, щодня біля закладу збиралось чимало пенсіонерів, багатодітних матусь, людей з інвалідністю.

«Деяким моїм знайомим вдалось виїхати з області майже у перші дні війни, проте їх батьки, дідусі та бабусі залишились. Тож, після пекарні ми з волонтерами вистоювали черги в аптеки, знаходили препарати за списком та доставляли адресно. Волонтерство особливо під час війни непроста робота, але тільки у такому вирії подій я трохи відходив від негативних думок та постійного страху»…

Попри купу справ, хлопець зі своїми друзями не втрачали нагоду підтримати і сміливих херсонців, які періодично виходили на проукраїнські акції «Херсон – це Україна». Таким чином містяни показували, що окупантам в місті не раді, що триколори їх не влаштовують і вони хочуть повернутись до нормального життя.

«Херсон – це Україна» або Окупація області у 30-ти хвилинах стендап-комедії

Активна діяльність та відвідування проукраїнських мітингів стали поштовхом для нової творчості. Виїхавши до Києва в середині квітня, хлопець написав стендап під назвою «Херсон – це Україна», в основі якого покладено історію про окупацію області. Сам же Славко каже, окупація Херсонщини – найболючіша для нього тема, тож вирішив у такий спосіб надати їй розголосу:

«Я прожив в окупації півтора місяці і знаю, як це коли в місті купа російської техніки і як ризикують жителі виходячи на мітинг. Люди вже вкотре залишились без мобільного зв’язку та інтернету, під постійним терором. У мене були думки провести щось на кшталт заходу у Херсоні, але я розумів, що він стане останнім для мене. Перебуваючи у Києві вчергове переконався,  ми не повинні мовчати про всі жахливі події, що відбуваються в нашій рідній області»

Стендап-комедія дозволяє іронічно-сатирично порушити важливі питання. Таким чином Слава Бу без зайвих образ критикує херсонську владу, її дії, чиновників, які були затримані СБУ та іншими службами України. Завдяки підтримки колег, хлопцю вдалось відзняти, змонтувати свій концерт, після чого його опублікували на Ютуб-каналі.

На цьому ж Ютуб-каналі всі бажаючі можуть задонатити будь-яку суму на банківський рахунок. Таким чином, стендап-комедія створена Славою надає не лише інформаційного розголосу, а й допомагає фінансово українським волонтерам.

«Концерт ми відзняли, але я розумів, що моя популярність невелика і за кілька днів відео не набере мільйони переглядів, а отже і донати надходитимуть не так швидко. Тому вирішив зробити такий своєрідних благодійний тур містами України, де я б від себе зміг додати актуальну інформацію про Херсон, наживо поспілкуватись з публікою, а зібрані кошти від квитків передати нашим волонтерам»,- ділиться хлопець

Після кількох виступів у Києві хлопець відправився у турне містами України. Так, за місяць йому вдалось відвідати Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Вінницю та Черкаси. Всі його концерти переважно благодійні, за винятком погоджується на співпрацю з колегами і вже там вирішують, куди саме направлятимуть кошти. Один із таких концертів відбувся у Тернополі, розповідає Слава:

«Тернопольські організатори не лише підтримали, аби  мій концерт «Херсон – це Україна» був повністю благодійним, а й запропонували залучити до нього місцевих коміків. Я звичайно ж погодився, адже розумів, що їх знають краще, тож і бажаючих прийти на захід буде куди більше. Квитки продані, люди задоволені, а херсонські волонтери від того одного концерту отримали 12 тисяч гривень. Це мене дуже тішить, адже волонтери у Херсоні майже виживають без гуманітарки та з маленькими донатами. Є міста, де люди збирають для ЗСУ, тоді організатори погоджують на мій виступ задля підтримки місцевого збору, тож допомагаємо і так».

Не всі концерти виявляються такими масштабними – інколи вдається зібрати 2-3 тисячі гривень. Проте для волонтерів малих сум не буває, адже зараз кожна копійка стане у нагоді, каже Слава. Щось від донатів на Ютуб, щось від концертів і вже можна долучитись до збору на обладнання українським військовим або нагодувати літніх людей, що в окупації.

«Волонтерів Херсона я обрав не тільки тому що це мій рідний регіон, а ще й через окупацію. Адже я розумію, що доставити гуманітарну допомогу в місто та різні села просто нереально. Тож, єдиною допомогою наразі є гроші. Так, ми перераховуємо на картку перевіреним волонтерам, а вони вже на місці скуповують товари на оптових базах, фасують все і відвозять людям. Люди задоволені, що про них дбають, а нам головне – щоб вони не залишались без нічого».

На цьому Слава Бу зупинятись не збирається. Хлопець у пошуках нових можливостей, що дозволять йому куди більше розповісти про нашу Херсонщину, а також зібрати кошти на підтримку людей, які не покинули свої домівки.

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.