Туризм у часи пандемії

Внутрішній туризм через Covid-19 на підйомі?

Природний потенціал Херсонщини сприятливий для розвитку туризму протягом всього року. Таку думку неодноразово озвучували під час відкриття туристичних сезонів, проте ніяких конкретних дій щодо його популяризації так і не робили.

 

Неочікуваним поштовхом для переорієнтації на внутрішній туризм став Covid-19. Адже саме через його поширення аеропорти, готелі, ресторанний бізнес були закриті на тимчасовий карантин. А всі подорожі за кордон та навколосвітні круїзи лише у мріях.

 

Усвідомивши це, чимало українців активно моніторили локації для відпочинку на місцевих курортах, серед яких і наша Херсонщина. За словами начальника управління туризму та курортів ХОДА Миколи Шаповала, в області поступово відмовляються від офіційного відкриття та закриття туристичного сезону, тож власники готельно-ресторанного бізнесу готові до прийому туристів, і звичайно ж, з дотриманням карантинних вимог: поетапне розселення, харчування в їдальнях, наявність захисник масок, антисептиків та температурний скринінг.

Потенційні туристи не обізнані щодо курортних можливостей нашої Херсонщини. Причина тому – відсутність адекватних джерел інформації про можливості відпочинку. У зв’язку з цим регіон видається їм малопривабливим. В управлінні туризму та курортів ХОДА поступово вирішують дане питання – вже розробили онлайн-путівник для туристів “Kherson Travel”. Путівник розподілений на кілька підрозділів: активний відпочинок, зелений туризм, морський відпочинок, дитячий туризм, історія та культура тощо. Крім інформації сайт містить яскраві фото та відео, тож туристи одразу можуть ознайомитися з місцевістю.

Крім цього на базах готельних комплексів з`явилися карти “Херсонщина туристична – шлях до вражень”. Микола Шаповал додає, це універсальні інструменти не лише для українців, а й іноземців.

Місце щасливих людей

Мова йде про Станіславські скелі. Незвичайну назву присвоїли їм після того, як український співак Кузьма Скрябін відзняв там кліп на свою відому пісню. Та, навіть, зйомки кліпу не стали двигуном для популяризації місцевості, як обмеженість пересування людей по світу при Covid-19. У пошуку місць для відпочинку люди натрапляли на яскраві фото зі Станіславських скель і по можливості відвідували їх.

За словами місцевої жительки та члена Херсонської обласної громадської організації  “Творці сучасності” Світлани Гаврилів, спалах туристів почався саме під час пандемії. Вони приїздили просто зустріти і провести сонце. Через це скелі стали однією з постійних локацій, де патрулювали правоохоронці. Щодо готовності, то населений пункт і самі скелі не були готові до прийому такої кількості людей, ділиться Світлана Гаврилів.

На території кемпінгового містечка, що у Станіславі, розташовані вбиральні, душ та намети. Створення таких умов – вже непоганий старт. До того ж, збільшення кількості відпочиваючих стала приводом для розвитку активних видів туризму, зокрема: прогулянки на байдарках, велосипедний спорт, піші екскурсії. Світала Гаврилів впевнено заявляє, раді бачити нових туристів, але спочатку необхідно довести до ладу інфраструктуру.

Громада Станіслава сподівається встигнути втілити у життя замислене, адже  наступного року бажаючих відпочити очікують не менше.

Рожева мрія Херсонщини

Лікувальне, насичене солями, мінералами або просто Лемурійське озеро знаходиться у селі Григорівка Чаплинського району. Вже кілька років поспіль туристи зі всієї України приїздять до невеликого населеного пункту, аби оздоровитися та помилуватися красою.

Голова Присиваської сільської ради Сергій Кліщевський запевняє, і хоча жителям до туристів не звикати та вони не очікували щодня зустрічати нові автобуси з відпочиваючими. 

У Григорівці представники готельного бізнесу та влади не забували про пандемію спричинену Covid-19. Вони намагалися створити максимально комфортні умови із дотриманням протиепідеміологічних правил. Обмеження діяли не лише під час святкових заходів, а протягом всього відпочинку кожної групи. Більше того, за дотриманням цих правил з боку туристів слідкували спеціальні патрулі.

Цьогорічна ситуація з Covid-19 показала, крім цікавих локацій, святкових заходів вкрай важливо розвивати і місцеву інфраструктуру. Нові готелі, садиби, магазини, розважальні заклади – гачок для туристів. Розуміючи це, влада та громада Григорівки працює над перевтіленням населеного пункту. За словами голови Сергія Кліщевського, незабаром мають відкрити комульнальний готель. Зараз очікують будиночки та приступають до їх встановлення. Рішення про розширення своїх комплексів прийняли і підприємці. Вже добудовують другий корпус, аби забезпечити більшу кількість людей комфортними умовами. Нові екскурсійні маршрути, велопрогулянки та багато чого цікавого вже з наступного року.

Також під час пандемії на території країни запустили масштабний проект щодо розвитку внутрішнього туризму під назвою «Мандруй Україною». А стартував він з курортів Херсонщини. Два дні журналісти зі всієї країни досліджували красу нашого краю.

Яскрава промоція зробила свою справу і цього року нашу область відвідало чимало тележурналістів, політиків та зірок естради. Які місця знаменитості обрали для відпочинку у нас дивіться на мапі.

Як показує реальність, не всі туристичні локації Херсонщини були готові до прийому такої кількості відпочиваючих. Погані дороги, низький рівень обслуговування, відсутності необхідних речей – лише частина, з чим могли зіштовхнутися люди. Проте пандемія Covid-19 стала стимулом, поштовхом до розвитку нашого регіону. У селі Григорівка активно працюють над інфраструктурою, громада Станіслава готова до облаштування населеного пункту. Якщо ж всі заплановані у цьому році плани втілять у життя, тоді Херсонщина стане більш відкритою та комфортною для туристів.