Волонтерській допомозі не перешкода ні відстань, ні час

Всупереч проблемам, які виникають через відсутність зв’язку, інтернету, електрики і навіть плутаниною із часом, волонтерська команда херсонських медійників доставила гуманітарну допомогу до села Дар’ївської  громади.

У волонтерській справі дуже важливо налагодити логістику. І це не тільки маршрути пересування, а ще й  – хто, де, як і о котрій? На всі ці запитання справжній волонтер повинен мати чіткі відповіді. У жовтні було простіше – домовились на конкретну годину й зустрілися.

Чимало людей в селах мають єдиний годинник – у мобільному телефоні. І у тих, у кого російські сім-карти, годинник у смартфоні не перейшов на зимовий час. Так виникає різниця в одну годину для людей, які живуть в одному місті чи селі. Через це виникає плутанина, – розповідає керівник проєкту «Допомога селам на лінії фронту» Ірина Мєзєнцева. – А це ще один доказ того, що жителі прифронтових сіл не мають жодного джерела інформації – ні телебачення, ні радіо не працюють. Єдиний зв’язок зі світом – поганий мобільний інтернет, який можна зловити в селі лише якщо вилізти на горище. Тож тепер, домовляючись про приїзд до села домовляємося не лише про місце зустрічі, а й звіряємо годинники за київським часом.

До жителів сіл, що на березі Інгульця, що у Дар’ївській  громаді гуманітарна допомога раніше ніколи не надходила. Люди розглядали продукти харчування, які їм доставили, як цінні подарунки. Та насправді так воно і є! Бо зараз продукти дійсно на вагу золота!

Через зруйнований Антонівський міст доставка продуктів харчування до Херсона значно ускладнилася. З аграрних районів області – Каховського, Чаплинського, Голопристанського – продовольчі товари доставляють катерами. Через це ціни на гуртових складах, ринках, крамницях Херсона значно зросли, – розповідає голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» Володимир Косюк. – Базовий набір продуктів – борошно, рис, крупи, цукор, макаронні вироби багатьом селянам просто не по кишені. Тому люди говорять, що єдина надія тільки на українських волонтерів!

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *