З турботою про українців! Німецько-українське товариство Фрайбурга на передовій волонтерства

Ми розуміли, що українці потребують нашої підтримки, тож перша гуманітарна допомога була доставлена протягом кількох тижнів після повномасштабного вторгнення. Це були як буси по 2-3,5 тони, так і величезні фури. Машини були повністю завантажені одягом, засобами гігієни, ліками і звичайно ж продуктами харчування, які мають великий термін придатності. Ми об’єднувалися з німцями і допомагали»,- розповідає заступниця голови Німецько-українського товариства Фрайбурга Юлія Еттле.

Німецько-українське товариство Фрайбурга – одна з організацій, яка активно включилася в допомогу Україні з перших днів війни. Призупинивши культурні та історичні проєкти, колектив товариства взяв на себе щонайменше 5 волонтерських напрямків, кожен з яких пов’язаний з порятунком пересічних українців. Так, за понад два місяці війни гуманітарні конвої були доставлені у Житомир, Київ, Львів, Запоріжжя, Ізмаїл та Чернігівську область.

Волонтерство замість творчості: вплив війни на діяльність товариства

Ще до злощасного 24 лютого життя команди було наповнене проукраїнськими культурними заходами. Бо саме з метою пізнання української культури, традицій, обрядів 30 років тому місцеві німці заснували це товариство.

 Люди їздили до Львова, встановлювали культурні зв’язки. Спочатку це було у такому вузькому форматі, а після 2014 року до нас доєдналося багато українців. Від того року культурні напрямки розширились – ми запрошували з України митців, письменників, істориків і проводили зустрічі. Та ще й 4 роки тому ми відкрили українську суботню школу. Щоб діти могли зберегти мову, традиції», – розповідає Юлія Еттле.

До того ж, 2014 рік став для товариства початком волонтерства. Вже тоді команда постачала у гарячі точки необхідну гуманітарну допомогу. Тож, отримавши перші запити від лікарень та фондів, що мають зв’язок із військовими у 2022 році, взялись закривати заявки. На сьогодні товариством до військових передано турнікети, дрон, прибори нічного бачення та ліки.  

А щодо забезпечення українських лікарень необхідними препаратами, то до їх збору залучили як звичайних німців, так і медичні установи країни. Пані Юлія додає, це така своєрідна кооперацію:

Українські лікарні формують та надсилають нам перелік ліків, що необхідні на даний час їхньому закладу і ми вже це все збираємо. Якщо це стосується не специфічних медикаментів: знеболюючі, жарознижуючі, від болю у шлунку та від застуди, то до їх збору долучаються наші місцеві жителі. Люди перетрушували свої аптечки, щось докуповували і приносили до нашого складу. У мене навіть родичі чоловіка та сусіди долучились до такого збору. Так спільними зусиллями вдалось назбирати чималу коробку придатних до споживання медикаментів. Я коли побачила, то була приємно здивована».

Більше того, якщо у німецьких лікарнях є зайве обладнання, то команда теж намагається домовлятись про передачу його українцям.

Окупація – не привід ігнорувати!

Не оминуло Німецько-українське товариство Фрайбурга і Херсонську область, що з початку березня знаходиться під російською окупацією. Зробивши виключення, керівництво товариства перерахували громадській організації кошти, які команда херсонських волонтерів витратила на придбання продуктів харчування, засобів гігієни та інших необхідних товарів.

Насправді жителів Херсонщини, які наразі потребують допомоги – чимало. Села Станіславської територіальної громади – лише частина населених пунктів, що систематично звертають до нашої команди з проханням про допомогу. Зі слів керівниці волонтерського штабу Ірини Мєзєнцевої, щотижня команді вдається відправляти 1-2 машини (а це 1-2 тони продуктів, гігієнічних засобів, дитячого харчування та ліків) до Станіслава, Софіївки, адресно допомагати багатодітним родинам з Білозерки, Раденська, Зеленівки, Нижніх Сірогоз та біженцям з Олександрівки, які втратили свої домівки та тимчасово оселилися в Херсоні. Проте аби задовольнити потреби населення, доводиться стукати у всі двері як в Україні, так і за кордоном.

Ірина Мєзєнцева: “Завантажили чергову машину до Станіслава”.

Потреби Станіславської громади я знаю добре, бо там живуть мої батьки, друзі та й дитинство пройшло на березі Дніпровського лиману. Наша команда медійників з перших днів окупації вирішила допомагати людям і одразу обрали напрямок Станіславської ТГ, де із середини березня тривають найзапекліші бої. Оголосили збір коштів на продукти харчування та зібрали небагато, першу машину завантажували протягом тижня, щоразу докуповували необхідні продукти. Звернулася до своєї знайомої,  яка проживає в Німеччині, аби вона розмістила на свої ресурсах інформацію про нашу діяльність. Лист ми написали, Тетяна Воігт переклала на німецький. І дякувати Богу наш меседж помітили! Так і розпочалась наша співпраця з Німецько-українським товариством Фрайбурга»,- розповідає Ірина Мєзєнцева.

Як виявилось, Юлія Еттле родом з Херсона і від самого початку війни шукала можливість допомогти землякам у такий непростий час.

Юлія Еттле

Проте дива стаються і випадково побачений пост у закритій групі Фрайбурга став початком плідної співпраці:

У нашій групі я натрапила на пост від херсонки Тетяни Воігт, яка вже кілька років мешкає у Фрайбурзі. У тому пості вона написала про землячку Ірину Мєзєнцеву та її велику діяльність. Також було зазначено, що наразі Ірина зайнялась волонтерством і реально допомагає людям, які залишились в окупованій області. Я так зраділа, що нарешті знайшла херсонських волонтерів і зможу їм допомогти. Тоді я познайомилась з Тетяною, яка як виявилось знає Ірину особисто і постійно з нею на зв’язку, дізналась від неї більше інформації і зателефонувала Ірині напряму. З розмови я зрозуміла, вони серйозні люди і допомога дійсно дійде до тих, хто потребує!»

Тетяна Воігт

Питання фінансової допомоги – справа відповідальна, тож без офіційних листів, повного переліку необхідних товарів для населення та перемовин не обійшлось. Пані Юлія додає, аби товариство пішло на поступки, довелось розповісти колегам про всю ситуацію, що наразі коїться на Херсонщині:

Я одразу розуміли, що доставити гуманітарний вантаж до Херсона  – справа нереальна. Область в окупації, тож жодна допомога через блок-пости туди не доїде. Багато розмовляла зі своїми колегами стосовно цієї ситуації. Обдумували і вирішили, що допомогти можемо лише фінансами. Зараз ми реально бачимо, що наші кошти витрачаються у правильному напрямку. Адже Ірина Мєзєнцева та Володимир Косюк, голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» роблять регулярні звіти з фото. Ще вони написали нам листа зі слова вдячності!».

Приймемо та подбаємо! Допомога товариства українським біженцям у Німеччині

Попри активну роботу у різних напрямках, одним з найбільших наразі є допомога українським біженцям у Німеччині. Зі слів пані Юлії, допомогти тим, хто знаходиться на території держави куди простіше, адже це не потребує вирішення складних логістичних питань. За підтримки місцевих підприємців та просто небайдужих людей товариству вдалось відкрити склад у Кірхофені для збору та видачі гуманітарної допомоги.

Німці завжди готові і раді допомогти українцям, які бігли від війни. Коли ми маємо запити від біженців, то публікуємо їх у місцевій пресі, різних соціальних мережах, групах. Наші люди бачать цю інформацію і все, що мають зайве або можуть купити, приносять на склад. Там ми вже формуємо все за класифікацією і даємо на фейсбуці сповіщення, коли родини можуть завітати до нас на склад та взяти все те, що необхідно для нормального проживання», – каже заступниця голови Німецько-українського товариства Фрайбурга

Ось так прийшовши на склад, людина може отримати продуктові набори, засоби гігієни, одяг, взуття та навіть постіль. Важливо знати, що такі видачі здійснюються не щоденно, а за графіком. З датою та часом акцій допомоги українським біженцям можна ознайомитись на офіційній сторінці Німецько-українського товариства Фрайбурга у Фейсбук.

Також по можливості керівництво організовує акції з доставкою продуктів тимчасово переміщеним українцям, які проживають в притулку для біженців. Днями до прихистку було доставлено по 720 упаковок звичайного та вівсяного молока, по 1600 банок з йогуртами та шоколадними десертами, 200 упаковок масла та 400 упаковок з сиром.

Навчання попри війну!

Не забувають у товаристві і про розвиток української малечі – розпочали навчальний проєкт «Pop-up Schule», який має на меті забезпечити новоприбулим з України дітям можливість навчатись та відвідувати курси рідною мовою. У рамкам цього проєкту дітям пропонують одразу 6 курсів: «Спілкуємось рідною мовою», «Німецька для початківців», «Математика – основа всіх наук», «Цікаво про науку», «Секрети журналістики», а для самих активних – музичний гурток «Ми з України!» Заняття проводитимуться щоп’ятниці з 15:00 до 18:30 та щосуботи з 10:00 до 13:30. А для самих маленьких організували україномовний, денний догляд. За інформацією товариства, цей міні-садок відкриває для батьків нові можливості.

«Відтепер мами з України мають можливість залишити свою дитину з вихователем, а вільний час витратити на пошук роботи чи відвідування мовних курсів. Вже відбулась перша зустріч батьків та дітей з вихователями, волонтерами та представниками церкви. Сподіваємось на подальшу роботу та позитивну реакцію»,- йдеться на сторінці товариства у соціальних мережах.

 Крім того, товариство постійно моніторить заходи Фрайбурга як для дітей, так і дорослих. А всю інформацію заздалегідь публікують на власній сторінці у Фейсбук. Там ви можете знайти анонси на художні майстер-класи, інформаційні лекції, пізнавальні курси, конкурси та благодійні концерти на підтримку України.

Українці, якщо ви знаходитесь неподалік Фрайбурга, сторінка товариства – справжня знахідка для вас. Підписуйтесь і долучайтесь до проукраїнських заходів, адже Україна потребує підтримки кожного з нас!

Автор: команда «Херсон плюс»

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.