Зима готує нові виклики і для мешканців сіл, і для волонтерів

Продуктові набори від херсонських волонтерів – єдина можливість зробити хоч якісь запаси на зиму для жителів приміських сіл

З перших днів окупації ми почали допомагати Станіславській та Білозерським громадам, а також селам Комишани та Приозерне, що входять до Херсонсбкої ТГ, – розповідає головний координатор волонтерської команди херсонських медійників Ірина Мєзєнцева. – Ми з гордістю зараз можемо говорити, що тільки в Комишани та Приозерне (села знаходяться зовсім поруч) за 7 місяців ми доставляли гуманітарну допомогу більше 15 разів. Від людей завжди – тільки слова подяки. Жителі Комишан говорять, що ми не допустили голоду в їхньому селищі серед найбільш вразливих верств населення – малозабезпечених та маломобільних, пенсіонерів, у багатодітних сім’ях.

Усі турботи селян – про майбутню зиму. Пані Катерина, яка весь цей час допомагає волонтерській команді «Херсон плюс» в Комишанах – фасує та роздає продуктові пакети, занепокоєна, що приміське селище залишається в повній ізоляції.

Постачання товарів до крамниць у селищі у жовтні майже припинилося. Хліб привозять раз на тиждень. Маршрутки зовсім не ходять, тож доїхати купити продукти в Херсон практично неможливо, – розповідає пані Катерина. – У нас одна надія на волонтерів – без їхньої підтримки селяни не виживуть, особливо взимку.

Також у приміських селах величезна проблема із товарами особистої гігієни – немає ні туалетного, ні господарчого мила, ні шампунів, ні пральних порошків, ні зубної пасти. У більшості приватних будинків – пічне опалення. І знову таки – ні вугілля, ні дров, ні брикетів. Тож для волонтерів це новий виклик і нове завдання – організувати доставку товарів особистої гігієни та привернути увагу української влади на необхідність терміново організувати постачання вугілля та дров до сіл правобережної Херсонщини одразу після їх деокупації. Херсонці вірять, що це відбудеться ще до початку календарної зими.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *