Допомогти багатодітним родинам – головне завдання для волонтерів

Гуманітарна підтримка від проєкту «Допомога селам на лінії фронту» доїхала до жителів Зеленівки, що у передмісті Херсона

Коли наша волонтерська команда  привозить продуктові набори до будь-якого українського села, завжди відбуваються теплі зустрічі та нові знайомства, – розповідає керівник проєкту «Допомога селам на лінії фронту» Ірина Мєзєнцева. – Саме так сталося і в Зеленівці. Багатодітна мати Надія зараз у декретній відпустці з маленькою донечкою Настею, якій трохи більше двох років. Двоє доросліших синів Дмитро (10 років) та Назар (7 років) справжні мамині помічники – самі взяли важкі пакети з волонтерської допомогою, щоб донести до дому. Одразу видно – турботливі та виховані діти!

Чоловік Надії до війни працював водієм маршрутки на приватному підприємстві, а зараз, на жаль, залишився без роботи. Добре, що є город, який допомагає виживати.

Допомога на дитину, яку я отримую, а це 2100 гривень в місяць, весною та на початку літа була дуже в нагоді, а потім у селі припинили приймати оплату банківськими картками, – розповідає багатодітна мати Надія. – Ми в літку з чоловіком забрали до себе й наших батьків. Тепер родина у нас дуже велика. У батьків пенсія теж надходить на картки. Зняти готівку  – справжній квест. Треба їхати в Херсон і так вгадати, щоб був зв’язок, і ніколи не знаємо під який відсоток отримаємо готівку, було і 8, і 10. А наприкінці вересня – вже 15%.

На запитання: «Чому залишилися в окупації? Чому не виїхали?» багатодітна мати відповідає так:

Знаю, по нашій вулиці дуже багато хто хотів виїхати на підконтрольну Україні територію, але у всіх, як і у нас, для цього немає грошей. Перевізники брали мінімум по 4-5 тисяч з людини. А якщо сім’я – це п’ять, або вісім осіб… Де в селі взяти такі гроші?

Зеленівка – селище у передмісті Херсона, яке знаходиться між Антонівкою та Чорнобаївкою та з перших днів війни потрапила під обстріли. На щастя, приватні будинки зазнали незначних руйнувань і тому люди залишаються у своїх домівках з надією на краще.

Мешканці Зеленівки в один голос розповідають, що цього року було дуже складно зробити запаси на зиму. Для компотів та варення потрібно багато цукру, для овочевої консервації – сіль, олія, оцет, – розповідає голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» Володимир Косюк. – А всі ці продукти в Херсоні в дефіциті та коштують у 3-5 разів більше, ніж до війни.

Всі сподівання людей – на українських волотерів, які не залишають місцевих жителів сам на сам з голодом.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».

Можливо, вам також сподобається…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *