І волонтерам потрібна допомога
Жителі сіл Снігурівської громади стали незаміненими помічника волонтерської команди херсонських медійників.
У волонтерській роботі завжди потрібні помічники. Доставка продуктових наборів у села на лінії фронту починається з того, що херсонські волонтери шукають відповідальну особу в конкретному населеному пункті. Ця людина має знати людей в селі, розуміти кому в першу чергу потрібна допомога, скласти списки багатодітних сімей, людей з інвалідністю, пенсіонерів, нужденних.
Ми дуже приємно були здивовані нашими помічниками в селах Снігурівської громади, – розповідає керівник проєкту «Допомога селам на лінії фронту» Ірина Мєзєнцева. – Наприклад, в останню поїздку нам дуже допомагали пані Наталя, Любов та Тетяна (на фото вгорі). Вони зважували та розфасовували продукти, допомагали роздавати. Завжди приємно мати справу зі щирими україночками”.
У волонтерській роботі, згадують представники команди, бували випадки коли села відмовлялися від допомоги – боялися місцевих гауляйтерів, які можуть влаштувати репресії за роздачу української гуманітарки. А інколи старости чи місцеві депутати відмовлялися складати списки тих, кому потрібна допомога, підозрювали, що ці списки можуть використати не за призначенням. У таких випадках поїздки в села, де панували такі настрої, відкладалися.
Щоб уникнути небезпеки на російських блок-постах та пограбувань з боку вічно голодних окупантів, волонтерська команда давно прийняла рішення возити продукти харчування в мішках.
Бо було чимало випадків, коли машину з гуманітарною допомогою грабували солдати на блок-постах, – розповідає голова ГО «Спілка журналістів «Альтернатива» Володимир Косюк. – Відбирали розфасовані печиво та пряники, чай і навіть цукор та макарони в кілограмових пакетах. Тож у мішках – безпечніше. Вони ж не будуть відкривати мішки та насипати собі в кишені той же цукор чи рис. В усякому разі у нас таких випадків не було”.
Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland в рамках Грантової гуманітарної програми «Гуманітарна солідарність».